تناقض منافع بازیگران مختلف عامل پیچیده تر شدن وضعیت جاری در منطقه خاورمیانه

تناقض منافع بازیگران مختلف عامل پیچیده تر شدن وضعیت جاری در منطقه خاورمیانه

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران تناقض منافع هنرپیشگان گوناگون را باعث پیچیده‌تر شدن حالت جاری در منطقه خواند و گفت: رویارویی‌های جاری در منطقه، سیاسی و قابل حل است و نه مذهبی و طائفه‌ای.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، فرناندو ژوزه مارونی دی آبرو معاون وزیر خارجه کشور برزیل در امور خاورمیانه و آفریقا که برای رایزنی اطراف تحولات منطقه به تهران مسافرت کرده است، امروز (چهارشنبه) با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و مکالمه کرد.

معاون وزیر خارجه کشور برزیل با اشاره به روابط کشورش با بیشتر هنرپیشگان منطقه غرب آسیا تاکید کرد: ایران هنرپیشگی اصلی و در بر می داری اهمیت ژئوپولتیک در منطقه می باشد و تقویت همکاری و رایزنی ها با تهران برای کشور برزیل حائز اهمیت است.

معاون وزیر خارجه کشور برزیل با تاکید بر ضرورت کشف کردن راه حل سیاسی برای بحران های منطقه گفت: گرچه کشور برزیل از منطقه دور است، اما آمادگی دارد به کشف کردن راه حل سیاسی برای معضلات منطقه یاری رساند.

معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار تحولات جاری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را پرشتاب و عمیق آگاهی داشت و اضافه کرد: تناقض منافع هنرپیشگان گوناگون باعث پیچیده تر شدن حالت جاری در منطقه شده است.

جابری انصاری با اشاره به رشد پدیده تروریسم در منطقه و دنیا و بوجود آیی مفهوم تازه ای تحت عنوان «اشغال تروریستی» بیان داشت: برخی هنرپیشگان استفاده ابزاری از تروریسم را در دستور کار خود گذاشته اند، غافل از این که تروریسم در یک نقطه محدود نمانده و گروه های تروریستی پروژه های خود را دارند که عارضه های منفی آن دامنگیر کشورهای حامی تروریسم هم خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه اضافه کرد: ایران در سیاست خارجی خود برای کشور برزیل اهمیت ویژه ای قائل است و در این چارچوب آمادگی داریم در خصوص مسائل منطقه ای و نگاه کن المللی رایزنی و تبادل نظر مشترک داشته باشیم.

جابری انصاری گفت: رویارویی های جاری در منطقه، سیاسی و قابل حل است و نه مذهبی - طائفه ای. اما برخی اصرار دارند با تبلیغات دروغین و ارائه عکس و تصویر طائفه ای از بحران، اهداف و منافع تاکتیکی خود را دنبال کنند، در حالی که نتیجه چنین سیاستی، تبدیل اختلافات و رویارویی های موجود در منطقه به بحران های حل ناشدنی می باشد.

***********************************

تهیه شده توسط : سرافراز ث.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به تاج عالم آرايش که خورشيد ««« »»» چنين زيبنده افسر نباشدتناقض منافع بازیگران مختلف عامل پیچیده تر شدن وضعیت جاری در منطقه خاورمیانه


TT / 80 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : سرافراز ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تناقض
برچسب ها : جاری , منافع

مطالب مرتبط