تنهایی؛ سرانجام ترجیح دادن حرف مردم

تنهایی؛ عاقبت ترجیح دادن حرف مردم

فاطمه تندکار روان‌شناس با اشاره به ازدواج مجدد زوجین بیان داشت: طلاق زن و مرد از یکدیگر یا مرگ یکی از طرفین معضلات زیادی را به زوج‌ها و فرزندانشان تحمیل می‌کند. حتی بعد از این که آن‌ها زندگی خود را با فرد تازه ای آغاز می‌کنند تا حدودی دشواری شرایط قبل باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به موقعیت فرزندان در این خانواده‌ها، نقل کرد: موقعیت فرزندان هر چه مقدار هم که حساس باشد، توجیه خوبی برای تنها ماندن پدر و مادرها نیست هر چندین در بعضی جوامع قضاوت دیگران درباره ازدواج مجدد گاه آزاردهنده است. شاید به همین علت برخی زن و مردها بعد از طلاق یا فوت همسرشان، تنهایی را ترجیح می‌دهند.

تندکار در ادامه بیان داشت: فرزندان این خانواده‌ها با تصور غلطی که دارند، فکر می‌کنند اگه ناپدری یا نامادری خود را دوست بدارند، به والدین عمده خود خیانت کرده و گویی به آن‌ها پشت کرده‌اند.

این روان‌شناس با اشاره به راهکاری که والدین قبل از اردواج باید قبل بگیرند، تصریح کرد: خوب ترین کار این است که زوجین فرزندان را قبل ازعقد با فرد نکته نظر آشنا سازند.

وی در پایان اضافه کرد: والدین جدید فرزندان همسر خود را باید مانند بچه خود دوست داشته باشند و به آنچه آنها می‌خواهند، توجه نمایان کنند. همچنین نباید از پدر یا مادر قبلی فرزندان بدگویی کنند چرا که به هر حال فرزندان، پدر و مادر خود را دوست دارند و نمی‌توانند بدگویی‌ها را تحمل کنند.


**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد**

نگارش: پاكمهر و.

آسیب های خانواده در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه رازش می‌توانم گفت با کس ««« »»» نه کس را می‌توانم ديد با ویتنهایی؛ سرانجام ترجیح دادن حرف مردم


TT / 36 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : پاكمهر و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ترجیح
برچسب ها :

مطالب مرتبط