تنها 2 مصوبه سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری اجرا شده است/ رهبری برای رفع مشکل اشتغال حجت را تمام کردند

تنها 2 مصوبه سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری اجرا شده است/ رهبری برای رفع مشکل اشتغال حجت را تمام کردند

نماینده مردمان شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس گفت: هیأت دولت در مسافرت به استان چهارمحال‌ و بختیاری 14 مصوبه داشته که از این تعداد صرفا دو مصوبه اجرا شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرکرد اردشیر نوریان صبح امروز با حضور در برنامه خانه ملت، خلال وابسته آگاهی داشتن مسائل استان چهارمحال و بختیاری به مسائل کلان کشوری بیان کرد: در حال حاضر عمده ترین مشکل مردمان استان، مسأله اقتصاد است و در راس این موضوع معضلات تولید و اشتغال قرار دارد.

وی با اشاره به این که در سال آخر دولت آقای روحانی قرار داریم، یادآوری کرد: هیأت دولت در مسافرت به استان چهارمحال وبختیاری 14 مصوبه داشته که از این تعداد صرفا دو مصوبه اجرا شده، پنج مصوبه به نقل کرده مسؤولان در دست اجرا بوده، چهار مصوبه از برنامه عقب افتاده و سه مصوبه اصلا اجرا نشده است.

نوریان اضافه کرد: این مسأله باعث می شود امید مردمان به دستاوردهای قافله تدبیر و امید کمرنگ شود و ضروری است توجه بیش تری به اجرای مصوبات صورت گیرد.

نماینده مردمان شهرکرد، بن و سامان در مجلس با اشاره به این که در زمان بعد از انقلاب تلاش های بسیار خوبی برای اقتصاد صورت گرفته است، ادامه داد: ولی متاسفانه هنوز عقب افتادگی هایی وجود دارد که نیازمند یک تلاش جدی و جهادی برای مقابله با کمبودهای اقتصادی است.

نوریان با اشاره به این که نمایندگان مردمان هم مانند سایر مسؤولان اولویت های کاریشان مسائل کلیدی اقتصاد است، ادامه داد: وقتی که آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در این خصوص فرمودند «من در برابر بیکاری جوانان احساس خجالت دارم»، حجت بر ما به پایان رسانده شد و هرکاری غیر از این در اولویت کاری قرار گیرد نادرست است.

وی با اشاره به عملکرد سه ماهه خود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بنده با سایر نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جلسات متعددی به انجام رساندیم و انسجام و وحدت نظر در مسائل استانی عمده ترین توافق ما در این جلسات بود، که امیدوارم این وحدت تا پایان این دوره از مجلس برقرار باشد.

این مسؤول با تأکید بر لزوم دوری از مسائل حاشیه ای برای پیشبرد اهداف استانی ادامه داد: اولویت های استان خطوط راه آهن، ارتباطات، جهانگردی، اشتغال و مسائل مربوط به کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل است که ما در شعارهای رای گیری ای هم همین موضوعات را مطرح کردیم.

نوریان در خصوص پیگیری مطالبات مردمان شهرستان های شهرکرد، بن و سامان ادامه داد: این سه شهرستان، نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند، لذا به چشم مییاید باید توجه خاصی به این منطقه شود و می شود با توسعه زیرساخت های این شهرستان ها بخش اصلی ای از معضلات استان را حل کرد.

وی با اشاره به تحول ساختار سیاسی شهرستان های بن و سامان در چندین سال اخیر اضافه کرد: متاسفانه ظرفیت های اداری-سیاسی این دو شهرستان هنوز کامل نشده و برخی از سیستم های اجرایی هنوز فعال نشده و این مطالبه عمومی مردمان این شهرستان ها بوده که مطالبه به حق و درستی است.

نماینده مردمان شهرکرد، بن و سامان در مجلس با تاکید بر این که مسیر توسعه استان در شهرستان های شهرکرد، بن و سامان باید به صورت جدی تری پیگیری شود، تصریح کرد: نقش اتصال استان به شبکه ریلی در حال اصلاح است، چرا که خط راه آهن باید از مرکز استان و شهرستان شهرکرد عبور کند.

برجام قادر نبوده تمام آنچه را می خواستیم محقق کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از عمده ترین موضوعات دولت در سه سال گذشته مسأله برجام بوده است که بر اساس این توافق نامه دولت موظف است هر سه ماه یکبار گزارشی از روند اجرای آن به مجلس و این کمیسیون پیشنهاد کند.

وی با اشاره به حضور مستمر وزرای امور خارجه و اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اضافه کرد: امیدوار هستیم که مشکلاتی که در روند اجرای برجام وجود دارد با شدت بیشتری به سمت حل شدن جلو رود البته باید مد نظر گرفته باشیم که طرف مقابل ما امریکا است که هیچگاه خیرخواه ملت ماه نبوده است و از این به بعد هم نخواهد بود و دشمن ما به حساب مییاید.

نوریان ادامه داد: این پروژه تاکنون تمام آنچه ما می خواستیم را محقق نکرده است، اما گام نقش می داری برداشته شده است.

نماینده مردمان شهرکرد، بن و سامان در مجلس با اشاره به ناامنی منطقه و کشورهای پرآشوبی که در همسایگی با کشور ما قرار دارند، خاطرنشان کرد: تحولات منطقه توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دائم رصد می شوند و مسئولان مربوطه به این کمیسیون فرا خوانده میشوند و گزارشات خود را ارائه می کنند.

--ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد--

گردآورنده : شهسوار ن.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم گيتی گر از پايم درآرد ««« »»» بجز ساغر که باشد دستگيرمتنها 2 مصوبه سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری اجرا شده است/ رهبری برای رفع مشکل اشتغال حجت را تمام کردند


TT / 112 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شهسوار ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : چهارمحال
برچسب ها : رهبری , جمهور , بختیاری , اشتغال , مصوبه

مطالب مرتبط