رنو ، تهدیدی برای امپراطوری هیوندای کیا و تویوتا در کشورمان ایران

رنو ، تهدیدی برای امپراطوری هیوندای کیا و تویوتا در ایران

کل واردات انجام شده در 6 ماهه ابتدایی سال جاری 20 میلیارد و 300 میلیون دلار شده و سهم خودرو در این حجم بالای مالی زیر 5 درصد بوده است.

فرهاد احتشام زاد رئیس اجلاس واردکنندگان خودرو، با اظهار این مطلب و با اشاره به سهم 94 درصدی اعضای این اجلاس در واردات خودرو به کشور گفت: متاسفانه بر خلاف نقل کرده قانون، در هیچ کدام از بر آن شوی هایی که به واردات خودرو مربوط می شود از مشورت اجلاس واردکنندگان خودرو بهره گرفته نمیشود!

وی ادامه داد: ما 30 عضو داریم که در بین آنها 20 نماینده مجلسی مارک های معتبر نیز حضور دارند و با توجه به تجربه و اطلاعاتی که در رابطه با بازارهای خودرو داریم و همچنین رابطه ای که بین ما و شرکت های مادر تولید کننده خودرو وجود دارد قادر هستیم به دولت و وزارت صنعت در اتخاذ تصمیمات درست یاری رسانیم.

رییس اجلاس واردکنندگان خودرو در رابطه با آمار واردات در 6 ماهه ابتدایی سال 95 گفت: 32هزار و 428 سیستم خودرو به ارزش 850 میلیون دلار و از نظر تنوعی 56 مدل خودرو در این مدت وارد کشور شده که بیش از 2 هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی برای دولت در پی داشته است.

وی میزان تولید داخلی در مدت 6 ماه را بیش از 530 هزار سیستم خودرو اعلام کرد و اضافه کرد: نسبت ماشین های وارداتی به ماشین های تولیدی در داخلی چیزی در حدود 6 درصد بوده است و قبل نگاه کنی ما از واردات در نیمه دوم سال 95 نمایان میکند که این سهم کاهش خواهد یافت.

احتشام زاد تاکید کرد: امسال در حدود 60 هزار سیستم خودرو وارد خواهد شد و بدین ترتیب سهم خودرو در سبد وارداتی کشورمان را به 4.25 درصد می رساند.

وی ادامه داد: از نظر کشورهایی که واردات خودرو از طریق خاک آنها صورت گرفته است، امارات، چین و کویت رتبه های نخست تا سوم را دارند و البته حجم واردات از کویت نسبت به دو کشور نخست بالا نیست.

رییس اجلاس واردکنندگان خودرو در رابطه با سهم مارک های ماشینی از واردات سال جاری گفت: همچنان هیوندای، کیا و تویوتا در صدر جدول واردات خودرو به کشور قرار دارند اما مارک های رنو و لکسوس در سال جاری رشد بسیار خوبی در واردات داشته اند و از نگاه بنده اگه با همین رشد ادامه دهند تا آخر سال قادر هستند مقام خود در واردات به کشورمان را ارتقا بخشند.

—براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد—

تهیه از : سهراب ه.

خودرو در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر دم به ياد آن لب ميگون و چشم مست
««« »»»
از خلوتم به خانه خمار می‌کشی

رنو ، تهدیدی برای امپراطوری هیوندای کیا و تویوتا در کشورمان ایران

TT / 60 — TP / 15%

نظر دهید