تهذیب نفس و خودسازی ارتقا و رشد همه جانبه طلاب را در پی دارد

تهذیب نفس و خودسازی ارتقا و رشد همه جانبه طلاب را در پی دارد

حوزه / امام جمعه سنقر در جمع طلاب مدرسه علمیه امام خمینی (ره) سنقر با اشاره به لزوم تهذیب نفس در طلاب نقل کرد: تهذیب نفس و خودسازی موجب ارتقا و رشد طلاب خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه، حجت الاسلام مجید صفدری در جمع طلاب و روحانیون مدرسه علمیه امام خمینی (ره) شهرستان سنقر با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) عنوان داشت: شیاطین انس و جن همواره از رسیدن انسان ها به درجات والای انسانی و الهی ممانعت می کنند، لذا حفظ تقوا و ایمان قلبی به خداوند متعال زنجیر اسارت و بندگی ابلیس را پاره می کند.

امام جمعه شهرستان سنقر بیان داشت: انسان برای رویت واقعیات عالم باید روح را شفاف کرده و از گناهان اجتناب بورزد و باید همواره از نفس و ایمان خویش مواظبت و مواظبت کند؛ چرا که شیاطین زمانه در کمین اعتقادات جامعه هستند.

این کارشناس دینی در ادامه اضافه کرد: انسانی که روحش را در اختیار و تحت سلطه ابلیس میگذارد همچون فوت شده ای بوده که از آثار و برکات خداوند متعال بی بهره است.

وی با اشاره به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) اذعان داشت: شفاعت ائمه اطهار علیهم السلام به کسی که نماز را سبک بشمرد نخواهد رسید؛ لذا چنانچه انسان روح خویش را درمان نکند قطعأ به سعادت ابدی و خوش بختی نخواهد رسید.

حجت الاسلام صفدری بیان داشت: لطف خداوند عقل را زنده، شهوت را کشته، خشونت درون را به لطافت مبدل کرده و نور عظیمی در انسان به وجود می آورد که سبب هدایت و سعادت می شود.

وی در پایان نقل کرد: تهذیب نفس و خودسازی در طلاب سبب دستیابی به سعادت ابدی شده و افتخار سرباز قرار می داری حضرت بقیه الله الاعظم (عج) را نصیب طلاب خواهد کرد.

****************

تهیه شده توسط: مرواريد ض.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به عشق روی تو روزی که از جهان بروم ««« »»» ز تربتم بدمد سرخ گل به جای گياهتهذیب نفس و خودسازی ارتقا و رشد همه جانبه طلاب را در پی دارد


TT / 26 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : طلاب
برچسب ها : ارتقا , جانبه , خودسازی , تهذیب

مطالب مرتبط