تهران در سرشماری اینترنتی از روستاها هم عقب تر است

تهران در سرشماری اینترنتی از روستاها هم عقب تر است

فرماندار تهران با بیان اینکه سرشماری نفوس عمومی و مسکن به‌صورت اینترنتی بسیار مناسب خواهد بود، گفت: متاسفانه تهران نسبت به برخی روستاهای کشور که خانوارها امکانات رایانه‌ای ندارند هم عقب‌تر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» عیسی فرهادی ظهر امروز(چهارشنبه) در مراسم افتتاحیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری اظهار کرد: مشارکت در سرشماری اینترنتی تا پایان روز جمعه 30 مهر ماه سال 1395 ادامه دارد و همشهریان تهرانی می توانند با مراجعه به سایت سرشماری اطلاعات خود را وارد کنند.

وی ادامه داد: سرشماری حضوری نیز در شهر تهران به مدت یک ماه انجام می گیرد و مردمی که نتوانند اطلاعات خود را وارد کنند باید آن را به ماموران سرشماری آمار ارائه دهند.

فرماندار تهران با بیان اینکه 30 درصد مردم تهران در سرشماری اینترنتی مشارکت کرده اند، گفت: متاسفانه ما نسبت به بسیاری از روستاها که امکانات رایانه ای ندارند و در مساجد برای ثبت نام حضور یافتند هم عقب تر هستیم.

فرهادی تصریح کرد: شهر تهران در زمان سرشماری به صورت حضوری به پنج بخش تقسیم می شود و کار به طور منظم و بر اساس برنامه ریزی کامل انجام می گیرد.

وی اظهار کرد: شهرداری تهران، مرکز ملی آمار و تمامی دستگاههای مرتبط تلاش بسیار چشمگیری برای سرشماری اینترنتی و حضوری داشته اند و امیدواریم مردم نیز در ادامه مسیر همانند همیشه همراه و همدل باشند.

ماموران آمار اشراف کامل به محلات دارند

ناصر امانی معاون برنامه ریزی شهرداری تهران با بیان برنامه های انجام گرفته در سرشماری توسط شهرداری گفت: شهرداری تهران و مدیران مناطق نهایت همکاری را برای هر چه بهتر برگزار شدن سرشماری داشته اند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری توجه ویژه ای به زیرساختها در حوزه اجتماعی داشته افزود: یکی از برنامه های مهم شهرداری توجه به سرای محلات بوده و این اهتمام به محله محوری بسیار اثر گذار خواهد بود.

معاون برنامه ریزی شهرداری تهران تصریح کرد: امسال نیز از محوریت سرای محلات بهره گرفتیم و 11 هزار 500 نفر از این طریق برای آمارگیری داوطلب شدند و امیدواریم شاهد ثمرات آن باشیم.

امانی عنوان کرد: تمامی ماموران سرشماری که انتخاب شده اند اشراف کاملی بر منطقه، محله و کوچه ها دارند؛ البته ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن آموزشهای لازم را دیده اند و در خدمت مردم هستند.

وی به فعالیت شهرداری برای نصب پلاکهای جدید اشاره و اظهار کرد: تا سوم آبان ماه نیز نصب برخی پلاکهای جدید پایان می یابد تا خللی در کار سرشماری ماموران آمار ایجاد نشود و تمامی اطلاعات به صورت صحیح و کامل ثبت شود.

براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: آريامنش ح.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوش ديدم که ملايک در ميخانه زدند ««« »»» گل آدم بسرشتند و به پيمانه زدندتهران در سرشماری اینترنتی از روستاها هم عقب تر است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آريامنش ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : سرشماری , اینترنتی , روستاها

مطالب مرتبط