تهمت شنیع کیهان به آقای اصغر فرهادی

تهمت شنیع کیهان به اصغر فرهادی


شورای سینمای اروپا وابسته به اتحادیه اروپا، با پرداخت ۷ میلیون یورو (۱۲میلیون دلار)، مخارج تولید فیلم دیگری از آقای اصغر فرهادی را قبول کرد.

کیهان آقای اصغر فرهادی را تلویحا وطن فروش نامید!

کیهان نوشت:

این فیلم که هنوز نام آن معلوم نمی باشد، قرار است در کشور فرانسه و اسپانیا و کشور ایتالیا ساخته شود. این برای سومین بار است که دارایی گذاران خارجی اعم از اروپایی یا قطری، دارایی ساخت فیلمی از آقای اصغر فرهادی را تقبل می کند. برای نخستین بار این کار برای فیلم «گذشته» از این کارگردان انجام شد که اتحادیه اروپا دارایی آن را تحت عنوان نخستین جایزه رسانه ای خود به عهده گرفت و طی یک مهمانی رسمی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ و در کن کشور فرانسه، آن را به آقای اصغر فرهادی اعطا نمود.

«آندرولا وسیلیو»
کمیسر امور تدریس و فرهنگ اتحادیه اروپا در همان مهمانی در رابطه با جایزه فوق نقل کرد:
«… برنامه جدید آقای فرهادی، «هویت فرهنگی توانا» دارد و «سعه صدر فرهنگ اروپایی را نمایش میدهد.»!

بنابر همین پیشنهاد، فرهادی در فیلم «گذشته»، به درستی «سعه صدر فرهنگ اروپایی» را نمایش داد اما دربرابر، مهاجران مسلمان در کشور فرانسه و از جمله مردم کشورمان را اشخاصی نشان دادکه برای وجود خود در کشور فرانسه، عشق ها و خانواده های فرانسوی را به هم ریخته و حتی در این جاده مرتکب قتل و غارت هم می شوند!


آقای اصغر فرهادی برای کارفرمایان اروپایی اش سودمند و سودآور است!

با این اوصاف اگرچه سهم ایران از آقای اصغر فرهادی چیزی جز مشکی نمایی و حقنه کردن ارزش های غربی نمی باشد, اما ظاهرا برای کارفرمایان غربی و اروپایی اش بسیار سودمند و سودآور است و اصطلاحا چرخش برای آنها می چرخد! تهیه کننده مهم فیلم یاد شده، شرکت «ممنتو» بود، همچنان که در فیلم بعدی فرهادی یعنی «به فروش رساننده» هم همراه با شرکت قطری «انستیتو فیلم دوحه»، به طور مشترک تولید فیلم را برعهده داشت. فیلمی که روایت و تصویری اگرچه ضعیف و سطحی اما تلخ و مشکی از جامعه ایرانی ارائه می کرد.


اتحادیه اروپا حامی صدام, منافقین, گروهک تکفیری و آقای اصغر فرهادی است

اگرچه ماجرا و داستان و حتی نام فیلم جدید فرهادی معلوم نمی باشد، اما مسبوق به سابقه است که اتحادیه اروپا برای فیلم هایی مخارج تولید پرداخت می کند که در جهت برنامه ها و اهداف این اتحادیه در دنیا، تصویرسازی نماید. انجمنی که در طول دست کم ۲۴ سالی که از تاسیسش می گذرد، پیوسته در مخالفت و ضدیت با مردم عزیزمان، انقلاب و سیستم برخاسته از آن کار کرده، چه در آن وقتی که از صدام حمایت می کرد و اسلحه های ویرانگر و جهنمی او را تامین می کرد، چه وقتی به تحریم های گسترده علیه ایران دست زد و چه هنگامی که به طور تمام قد از خوف انگیز ترین گروهک آدمکشی تاریخ این دیار یعنی منافقین حمایت و حمایت کرد. هم اینک که این خبر نگاشته میشود، حامی مهم جدیدترین مجمع گروهک آدمکشی منافقین و پشتیبانان تکفیری و صهیونیستش که در شهر پاریس به انجام رسانده میشود، همین اتحادیه اروپاست.----------------------------------------------------

مطلب از : فرخ ز.

سینما و تئاتر در بخش فرهنگی و هنری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رقم مغلطه بر دفتر دانش نزنيم ««« »»» سر حق بر ورق شعبده ملحق نکنيمتهمت شنیع کیهان به آقای اصغر فرهادی


TT / 146 --- TP / 30%گردآوری شده توسط : فرخ ز.
تاریخ گردآوری : 2017-07-03
در دسته بندی : تهمت
برچسب ها : اصغر , کیهان , شنیع , اصغر فرهادی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :