طرز تهیه غذایی برای رفع ضعف قوای جنسی و تقویت بدن

طرز تهیه غذایی برای رفع ضعف قوای جنسی و تقویت بدن

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طرز تهیه پلو سیر و کلم برای رفع ضعف قوای جنسی و تقویت بدن تشریح کرد.

عکس   طرز تهیه غذایی برای رفع ضعف قوای جنسی و تقویت بدن

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, وحید تفضلی، دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حکیم ایرانی درباره خواص پلو سیر و کلم از نگاه طب سنتی, اظهار داشت: پلو سیر و کلم مزاجی گرم دارد و با توجه به کاربرد مواد اولیه ای نظیر گوشت، برنج، لوبیا و روغن حیوانی در آن بسیار مقوی است و افراد ضعیف و به ویژه مبتلا به ضعف توان جنسی می توانند از آن بیشتر استفاده کنند.

به گفته وی نکته جالب در این غذا کاربرد حکیمانه ادویه ای نظیر سیر، شوید و زردچوبه در کنار اجزای اصلی است که علاوه بر بهبود هضم باعث رفع عوارض و تقویت اثرات مفید آن ها می کند.

تفضلی ادامه داد: در صورت مصرف میزان مناسب و با رعایت فاصله سه ساعته از خواب می تواند باعث بهبود خواب شود و برای شب کنکور کمک کننده باشد. برای جلوگیری از مضرات آن بهتر است در پخت برنج ادویه پلویی، گشنیز و شوید استفاده شود. افزودن نمک در حین خیس کردن برنج لزوجت آن که عامل ایجاد گرفتگی های کبدی و چاقی است را کاهش می دهد.

مواد مورد نیاز برای پلو سیر و کلم

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یاداور شد: برای تهیه این غذا می توان از برنج 500 گرم, کلم 1 عدد, لوبیا سبز 300 گرم, روغن مایع 2 قاشق سوپخوری, پیاز داغ 3 قاشق سوپخوری, نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم, سیر و شوید 500 گرم, گوشت گوسفند 500 گرم, ادویه پلویی 1 قاشق چای خوری, روغن حیوانی 2 قاشق سوپخوری, زعفران دم کرده 1 قاشق چای خوری به کار برد.

— با تشکر از انتخاب شما —

تهیه کننده : شهسوار ن.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ از فقر مکن ناله که گر شعر اين است
««« »»»
هيچ خوشدل نپسندد که تو محزون باشی

طرز تهیه غذایی برای رفع ضعف قوای جنسی و تقویت بدن

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید