توانمندسازی اقتصادی مددجویان مهم ترین برنامه کمیته امداد در مناطق محروم است

توانمندسازی اقتصادی مددجویان مهم ترین برنامه کمیته امداد در مناطق محروم است

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: توانمندسازی اقتصادی و کاهش جامعه آماری تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در مناطق محروم است و با توجه به ظرفیت و استعدادهای این مناطق به آنها تسهیلات اشتغال توجه کرد می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از دیشموک، فرید محبی عصر امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در دیشموک در بازدیدی که از مناطق آجم، سرآسیاب و رودریش با حضور فرماندار شهرستان کهگیلویه، رئیس شورای اداری دیشموک و برخی مسؤولان شهرستان کهگیلویه داشت، بیان کرد: هدف حضور مسؤولان در این مناطق این است که از نزدیک مسائل و معضلات این منطقه را بررسی و پیگیری کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: با توجه به این که درصد بسیار زیادی از جمعیت ساکن در این مناطق، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد هستند و صعب العبور بودن و پراکندگی روستاها از اصلی ترین معضلات این مناطق است.

وی گفت: خوشبختانه علی رغم محرومیتی حاکم بر منطقه، اقدامات خوبی در حوزه اشتغال در منطقه به ثمر رسیده است.

محبی تأمین مسکن عالی را از دیگر معضلات مردمان این مناطق عنوان کرد و گفت: این اقدام نیازمند به همت جمعی است که سیستم های گوناگونی از قبیل بنیاد مسکن باید پای کار باشند و برنامه ریزی کنند.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازدید مشترکی با بنیاد مسکن در سطح منطقه انجام خواهد شد و در جهت بهسازی و باز سازی مسکن مددجویی اقداماتی را در دستور کار خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به این که از 32 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، 18 هزار خانوار در مناطق با ضریب محرومیت 7، 8 و 9 قرار دارند، اضافه کرد: توانمندسازی اقتصادی و کاهش جامعه آماری تحت حمایت از اصلیترین برنامه های کمیته امداد در مناطق محروم است و با توجه به ظرفیت و استعدادهای این مناطق به آنها تسهیلات اشغال توجه کرد می شود.

**************************

تهیه شده توسط: افشين ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سخا نماند سخن طی کنم شراب کجاست ««« »»» بده به شادی روح و روان حاتم طیتوانمندسازی اقتصادی مددجویان مهم ترین برنامه کمیته امداد در مناطق محروم است


TT / 40 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : افشين ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : محروم
برچسب ها : کمیته , مناطق , برنامه , مددجویان

مطالب مرتبط