به توانمندی های بچه خود ارزش دهید

به توانمندی های فرزند خود اهمیت دهید

مجتبی کاشانی روان شناس تربیتی و مشاور بیان کرد: جمع آوری اشیای مورد علاقه نوجوان و تهیه مجموعه کلکسیون یکی از کارهای مورد علاقه افراد در زمان نوجوانی است که والدین با وجود نقش پر رنگ خود قادر هستند باعث رشد و شکوفایی توانمندی فرزند شوند.

وی ادامه داد: والدین باید آگاهی بدارند که هرگز نباید آرزوهای نوجوان خود را در جمع آوری مجموعه مورد علاقه آن ها به بن بست کشانده و در ابتکار وی دخالت منفی کنند، بلکه با تشویق و حتی ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده باید باعث پیشبرد وی در این امر شوند.

کاشانی تصریح کرد: وقتی دخالت والدین در این امر واجب می شود که بچه شان اقدام به گرد آوری اشیای نامناسب کند که در این شرایط باید با احتیاط و به طور دوستانه و منطقی او را از صدمات این کار آگاه سازید، همچنین چنانچه برای جمع آوری مجموعه دلخواه خود به پول زیادی احتیاج داشت که باعث ایجاد فشار اقتصادی بر شما می شود، باید با اظهاری صمیمانه او را متقاعد کنید که کلکسیون های ارزان و خوب تر دیگری نیز وجود دارد.

این روان شناس در پایان نقل کرد: والدین هرگز نباید در هیچ شرایطی ذوق و دلخوشی فرزند خود را در جمع آوری مجموعه دلخواه برطرف بکنند، زیرا این فعالیت موجب افزایش اعتماد به نفس و برقراری رابطه مثبت با دیگران می شود، همچنین سعی کنید اطلاعات و راهنمایی های ضروری را در رابطه با آن مجموعه در اختیار نوجوان گذارید.

--------------------------------

تهیه شده توسط : سالومه .ی

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بدان هوس که به مستی ببوسم آن لب لعل ««« »»» چه خون که در دلم افتاد همچو جام و نشدبه توانمندی های بچه خود ارزش دهید


TT / 28 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اهمیت
برچسب ها :

مطالب مرتبط