توسعه استانداردهای حلال سهم کشور را در اقتصاد جهانی بالا می برد

توسعه استانداردهای حلال سهم کشور را در اقتصاد جهانی بالا می برد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تدوین و توسعه استانداردهای حلال سهم کشور را در اقتصاد جهانی بالا می‌برد.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی در مکالمه با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به اهمیت توجه به رعایت استانداردها در تولید محصولات گوناگون بیان کرد: این مهم به صورت های گوناگون در قرآن نیز نکته اشاره قرار گرفته است.

به نقل کرده وی، خداوند در قرآن خطاب به انسان ها نقل میکنید از طیبات و چیزهایی نظیفی که به شما نعمت داده ام بهره گیرید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان توجه به استانداردهای حلال را اقدام ارزشمندی آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: ما مسلمانان باید بر اساس شرع عمل کنیم و استانداردهای حلال نیز با همین نگاه تدوین می شوند.

حسینی شاهرودی با بیان این که عمل کردن به شرع هم برای جسم و هم برای روح ما انسان ها از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: این عمل به شرع در زندگی شخصی و آرامش اجتماعی انسان مؤثر است.

وی بیان کرد: وقتی که استانداردهای حلال گسترش مییابند مردم به آنچه که به کار میبرند اعتماد بیشتری خواهد داشت و محصولی که جوانب حلال بودنش نکته توجه قرار می گیرد به لحاظ بهداشتی نیز از سطح بالایی برخوردار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: وقتی که نقل میکنیم محصولی حلال است، یعنی تمام جوانب آن را نکته توجه گذاشته ایم و کوچولو ترین معضلی برای انسان بوجود نمییاورد.

حسینی شاهرودی با بیان این که عملیاتی شدن کامل اجرای نقش استاندارد حلال در کشور ما در واقع اتفاقی مبارک و در سطح نگاه کن الملل است، گفت: تدوین و توسعه استانداردهای حلال سهم کشور را در اقتصاد جهانی بالا می برد.

به نقل کرده وی، امروز علاقه به مصرف کالا و محصولات حلال نه تنها در کشورهای اسلامی بلکه به کشورهای غیراسلامی نیز سرایت یافته است و مردم این دست از کشورها نیز کالاهایی را که مهر استاندارد حلال دارند را با آسودگی و اطمینان خیال بیشتری خریداری و به کار میبرند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: مردم کشورهای غیراسلامی اگرچه به اسلام اعتقادی ندارند، اما شیب زندگیشان را به سمت بهره گیری از کالاها و محصولات حلال گذاشته اند.

حسینی شاهرودی با تاکید بر تلاش و جدیت هرچه بیشتر در رعایت استانداردهای حلال در کشور و استان، گفت: چنانچه بحث استانداردهای حلال را سفت و سخت بگیریم گام های اساسی در راستای ارتقای سطح کیفی تولیدات در کشور برداشته ایم.

به نقل کرده وی، صادرات یکی از اساسی ترین مباحث در تحقق اقتصاد مقاومتی و سیاست های تعریف شده مقام معظم رهبری در این خصوص است که یکی از الزامات توسعه صادرات در کشور داشتن استاندارد کافی در تولید محصولات است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان رعایت استانداردها به مخصوص در محصولات غذایی که رابطه مستقیمی با تندرست انسان ها دارند را نکته تاکید قرار داد و افزود: استان کردستان از نظر تولید محصولات غذایی به واسطه ظرفیت های کشاورزی که دارد نقش اهمیتی می داری در کشور ایفا می کند که باید در تولید محصولات کشاورزی استانداردها به صورت کامل از سوی کشاورزان رعایت شود.

حسینی شاهرودی رعایت استاندارد را در تولید محصولات کشاورزی زمینه ساز توسعه استان در این بخش و سایر بخش ها آگاهی داشت و گفت: رعایت این مهم در کنار ارتقای تندرست مردم استان موجب افزایش رضایتمندی استفاده کنندگان این محصولات در سایر استان های کشور و حتی خارج از مرزها نیز خواهد شد.

****************************

نگارنده : خسرو ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شد چمان در چمن حسن و لطافت ليکن ««« »»» در گلستان وصالش نچميديم و برفتتوسعه استانداردهای حلال سهم کشور را در اقتصاد جهانی بالا می برد


TT / 67 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : خسرو ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حلال
برچسب ها : اقتصاد

مطالب مرتبط