توسعه امور پژوهشی زمینه های نخبه پروری را فراهم می کند

توسعه امور پژوهشی زمینه های نخبه پروری را فراهم می کند

سرپرست کارگروه نظارت ارزیابی مدیریت های استانی حوزه های علمیه گفت: توسعه امور پژوهشی در مدارس علمیه تا حد زیادی فعالیت های پژوهشی را ارتقا بخشیده و زمینه های نخبه پروری را در طلاب فراهم نموده است.

حجت الاسلام جباری در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه، از حرکت حوزه علمیه کرمانشاه به سمت نخبه پروری گزارش کرد و عنوان داشت: وجود طلاب و روحانیون نخبه و مستعد گویای حرکت مدیریت حوزه علمیه کرمانشاه به خصوص مدارس علمیه در شهرستان ها به سمت نخبه پروری است.

سرپرست کارگروه نظارت ارزیابی مدیریت های استانی حوزه های علمیه ادامه داد: ساخت و توسعه آپارتمانهای تعلیمی، استاد سراها و همچنین برنامه های ارتقا سطح مناسب کادر علمی و مدیریتی مدارس از شاخص های اصلی ارتقا و توسعه حوزه علمیه استان کرمانشاه می باشد.

وی با اشاره به دیگر شاخصه های مثبت حوزه علمیه استان کرمانشاه تصریح کرد: وجود طلاب نخبه و مشتاق به مسائل پژوهشی و علمی که نگرانی های بسیاری در امر تعلیمی و پژوهشی دارند شاخص دیگری برای ارتقاء سطح علمی حوزه های علمیه استان می باشد.

حجت الاسلام جباری تأکید کرد: در جامه عمل پوشاندن به دستورالعمل آیت الله علی خامنه ای در راستای فراخوان از فضلاء به استان کرمانشاه و بکارگیری آنها در جداره تعلیمی استان باید جدیت ضروری را داشت.

وی با اشاره به راهبردهای مخصوص در راستای تسریع در امر نخبه پروری در حوزه های علمیه اذعان داشت: توسعه امور پژوهشی در مدارس علمیه تا حد زیادی فعالیت های پژوهشی را ارتقا بخشیده و زمینه های نخبه پروری را در طلاب فراهم نموده است.

حجت الاسلام جباری در پایان خاطرنشان کرد: توسعه امور پژوهشی در مدارس به همت مدیریت استان و با همکاری معاونت پژوهش حوزه های علمیه این نوید را به طلاب می دهد که نخبه های پژوهشی و علمی فراوانی از استان کرمانشاه در آینده ای نزدیک به حوزه های علمیه سر تا سر کشور و همچنین تبلیغ در عرصه نگاه کن الملل شناسانده خواهند شد.

****************************

نگارنده : بهناز ذ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آرام و خواب خلق جهان را سبب تويی ««« »»» زان شد کنار ديده و دل تکيه گاه توتوسعه امور پژوهشی زمینه های نخبه پروری را فراهم می کند


TT / 30 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : بهناز ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نخبه
برچسب ها : امور , زمینه , پروری

مطالب مرتبط