5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی (17 عکس)

5 پیشنهاد برای بستنی خورهای تهرانی

با آمدن فصل بهار و تابستانِ گرم در پس آن، هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه یا یک آبمیوه سرد قادر نمی باشد خاموش کننده آتشِ گرمای هوا باشد؛ لذا در این ایستگاه از تور شکم گردی مان عزم داریم شما را با خوب ترین مراکز آبمیوه به فروش رسانی و بستنی به فروش رسانی در سراسر تهران بزرگ آشنا سازیم.
با آمدن فصل بهار و تابستانِ گرم در پس آن، هیچ چیزی مثل یک بستنی خوشمزه یا یک آبمیوه سرد قادر نمی باشد خاموش کننده آتشِ گرمای هوا باشد. لذا در این ایستگاه از تور شکم گردی مان عزم داریم شما را با خوب ترین مراکز آبمیوه به فروش رسانی و بستنی به فروش رسانی در سراسر تهران بزرگ آشنا سازیم.

مراکزی که با ارائه خوب ترین و جور وا جورترین آبمیوه ها و بستنی ها و یا مخلوط آنها، با خلاقیتیِ خوشمزه، گرمای فصل تابستان را برای همشهریانِ پایتخت نشین راحتتر کرده اند و روز جدید در حال بهبود و توسعه خدمات خود می باشند. این مراکز که اکثراً با نام «ویتامینه» کار می کنند، کار دشواری برای مسابقه بایکدیگر صنفان خود دارند، چون کوچولوترین کم توجه ای در نوع بستنی ها و یا کیفیت میوه ها، میتواند راه مشتریان را به طرف رقیب کج کند، لذا از شمار ویتامینه های خیلی زیادی که در سراسر تهران بزرگ یافت می شود، شمار معدودی سزاوار شناسایی در این مطلبمان می باشند. با ما همراهی کنید تا به دیار خوشمزه بستنی ها و آبمیوه ها سفر کنیم.
بستنی شاد

کمپانی لبنیات و بستنی شاد عباس آباد برای اولین بار فعالیت خود را در سال 1361 با تولید محصول بستنی در فروشگاهی واقع در تقاطع ولیعصر تهران بزرگ شروع و پس از گذشت چندین سال بخاطر پیروزی در تولید محصول کیفی و روند رو به رشد تقاضا ازسوی مغازه های گوناگون تصمیم به توسعه جو و ازدیاد ظرفیت محصولی خود نمود و به یکی از کامیابترین محصولی های بستنی و فرآورده های لبنی پایتخت تبدیل شد، با این حال محوریت اصلی فعالیت خود را از بستنی عوض نکرد و با راه اندازی شعبه های گوناگون در سراسر کشور، نام خود را با بستنی های اسکوپی لذیذ و متنوع آمیخته کرد.

تصویر شماره 1 ⇩

کیفیت بالای مواد نخستین و بهره گیری از شیرِ تازه در این بستنی ها، شاد را از رقیب های باستانی خود جلو انداخته است که این بحث با ابتکار و تنوع خیلی بالای بستنی ها از لحاظ مزه (بیش از 70 مزه) شاد را بی رقیب و غول بستنیِ تهران بزرگ کرده است. همان گونه که نقل کردیم شاد شعبه های زیادی در سراسر تهران بزرگ دارد، ولی شعبه ی مدنظر ما که عزم شناسایی ان را داریم، شعبه اصلی و باستانی آن در چهار راه ولیعصر است که کماکان با همان رونق روز های اوجِ خود در حال ارائه خدمات به علاقه مندان به بستنی های ایرانی است.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

آدرس: خیابون ولیعصر، بالاتر از تقاطع ولیعصر

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی


بستنی نعمت

نعمت، نامی آشنا برای همه عاشقان بستنی در سراسر ایران است و میتوان گفت به مارک بستنی سطح میانگین جامعه مبدل شده است و از سالهای دور با خوب ترین بستنی ها کام بزرگ و کوچک و پیر و جوان را شیرین کرده است.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

اولین شعبه ی بستنی نعمت در شهر کرج راه اندازی شده بود که به واکاوی جاده خود را به طرف تهران بزرگ کج کرد و با تهیه کردن نامی برای خود درمیان دیگر بستنی ها، با موفقیتی قابل توجه رو به رو شد و شعبات خود را در سراسر تهران بزرگ و بعد از آن به شهرستان های دیگر و به واکاوی همه کشور توسعه داد. باحال است بدانید که امروزه بستنی نعمت در تهران بزرگ دارای بیش از 30 شعبه است که این عدد در سراسر کشور عددی غیر قابل تشخیص است، احتمالاً در خلال گردآوری همین مطلب یک شعبه ی جدید در حال راه اندازی است!

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

بستنی باستانی زعفرانی و بستنی فالوده شیرازی دو رکن اصلی محبوبیت و پیروزی شعبات نعمت در طول این سال ها می باشند. بستنی هایی واقعاً لذیذ و خوش حجم با گران معقول که با حفظ کردن اصالت مزه اصیل بستنی های ایرانی، یکی از نوستالژیک ترین انتخاب های عاشقان بستنی برای واکاوی خاطرات خوب و همچنین جذب سلیقه های عامه پسند است. نعمت و گروه بستنی نعمت کارشان را خوب بلدند.

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی


بستنی اکبر مشتی

اکبر مشتی اولین ایرانی بود که به تجارت بستنی روی آورد. نام حقیقی او اکبر مشهدی ملایری بود. اکبر ملایری در سال 1868 میلادی در روستانشین در شهرملایر متولد شد. برای یافتن کار ناچار شد همراه با برادرش، روستای مکان تولد خود را به سوی شهر رها کند. اما برادرش به وسیله راهزنان کشته شد. اکبر پیش از بستنی به فروش رسانی مشاغل فراوانی را تجربه کرد. مدتی شکر و چای از تهران بزرگ به شهر های شمالی میبرد و از آنجا هیزم به تهران بزرگ میاورد تا بتواند دورانش را بگذراند.

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

در سن 20 سالگی با «ممد ریش» آشنایی پیدا کرد. ممد ریش با درباریان مظفرالدین شاه قاجار آشنایی داشت و از این طریق او هم توانست با بستنی آشنایی پیدا کند. وقتی که رضا شاه به توانایی رسید، اکبر ملایری و ممد ریش زمان را برای گشایش اولین بستنی به فروش رسانی ایران معقول دیدند و اولین بستنی به فروش رسانی خود را در تهران بزرگ راه اندازی کردند. دو سال آینده ممد ریش از این کار دست کشید اما اکبر کماکان قاطع به ادامه این راه بود.

تصویر شماره 8 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

محمد ملایری تنها وارث اکبر مشتی میگه: «بستنی ایرانی که اکبر مشتی درست کرد با نوع خارجی آن کاملاً فرق داشت. ایرانیان سرشیر، گلاب و زعفران را بیشتر می دوست داشتند. اکبر مشتی از بعضی گیاهان عوض افزودنی های خوراکی بهره گرفت.» او مییافزاید، اکبر مشتی زحمت زیادی کشید. او ناچار بود زمستانها را در کوههای پیرامون تهران بزرگ درپی تهیه یخ باشد. در همان لحظه هنوز یخچال در کشور موجود نبود و مردم از یخچال طبیعی بهره میگرفتند؛ آنها گودالهای پر عمق گاه تا 60 متر حفر و در آنها برای فصل تابستان یخ انبار می کردند. درباریان، سفرا و مردم معمولی مشتریان اکبر مشتی بودند. محمد میگه: «یکبار فخرالدوله - مادر علی امینی - اکبر مشتی را با خودش به کشور فرانسه برد تا آنجا برایشان بستنی سر سفره آورد.»

تصویر شماره 9 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

اکبر مشتی بیش از نود سال عمر کرد و در نود و دو سالگی بر اثر مریضی کلیه درگذشت. اکبر مشتی بدلیل مشغله کاری هیچ وقت مزدوج نشد تا بچه ای داشته باشد. روحش شاد. این بستنی به فروش رسانی قدیمی با همت شاگرد اکبر مشتی به کار خود ادامه داد و هنوز بسیاری از مردم تهران بزرگ و ایران، این بستنی به فروش رسانی را به اسم اکبرمشتی می شناسند و روزی نمی باشد که خانواده ها از اقصی نقاط تهران بزرگ برای خرید بستنی به این مکان سر نزنند.

تصویر شماره ده ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

آدرس: تجریش، خیابون شهرداری، نرسیده به خیابون ناهید، جنب سینما شهر آستارا

تصویر شماره 11 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی


بستنی منصور

بستنی منصور، یک مغازه فالوده و بستنی به فروش رسانی باستانی و اصیل ایرانی است که برای مردم موسسه شهر به بالا بیشتر شناخته شده است. در ملاصدرا یک مغازه کوچک با محیطی پاک، اما دکوری کاملا معمولی قادر بوده مشتری های زیادی داشته باشد و برای خود اسم و رسمی به هم بزند. بستنی باستانی با آن خامه باستانی خوشمزه که به عقیده دست ساز است (نزدیک به مزه دوندورماهای شهر استانبول)، قادر بوده مشتری های زیادی را برای این مغازه بیاورد. در این روزها که مردم بیشتر سمت خوردنی های جدید و جاهای نوین کشیده میشوند، بستنی منصور نمایان کرده که چنانچه بستنی باستانی با مزه خوب و فراموش نشدنی تهیه کنند، مردم به طرف آن سرازیر میشوند.

تصویر شماره 12 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

فالوده و بستنی باستانی و البته بستنی میوه ای منصور، تمام چیزهایی می باشند که از این بستنی به فروش رسانی قادر هستید آماده کنید. فالوده منصور محبوب ترین است. منصور همیشه به یک سبک و به یک مزه بستنی میسازد و عدم تنوع بزرگ ترین عیب اوست. چنانچه یک بار آن را آزمایش کنید، برای همیشه هوادارش خواهید شد یا این که دیگر سمتش نخواهید رفت، البته تجربه نمایان کرده دسته اول خیلی بیش از دسته دوم بوده اند! در پیرامون منصور جای پارک خیلی سخت یافت می شود. آن ناحیه به سایز کافی جای پارک ندارد بویژه که بعدازظهر هوس خوردن بستنی به سرتان بزند. منصور، بستنی ها را در ظروف یک بار مصرف بزرگ، میگنجاند تا چنانچه خواستید عوض آن که آنجا بخورید، با خودتون به منزل ببرید یا در ماشین نوش جان کنید. ساعت کار منصور 9 بامداد تا 2 عصر و 4 عصر تا 12 شب است. منصور در ساعات پایانی روز چنان پر ازدحام می شود که امکان می دارد ناچار شوید یک صف طولانی را به اتمام برسانید.

تصویر شماره 13 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

آدرس: ونک، ملاصدرا، پس از تقاطع شهر شیراز

تصویر شماره 14 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

بستنی بابا رحیم

یکی از کهنه ترین و خوشنام ترین بستنی به فروش رسانی های غرب تهران بزرگ که سالهای سال است در حوالی میدان توحید جا خوش کرده است و با معجون های گردویی و شیر پسته های لذیذش حسابی محبوب شده است. اصلی ترین دلیل شهرت بابا رحیم در خیابانِ لذیذی مثل ستارخان، معجون های نوستالژیک آن است که هنوز هم دقیقا به روش معجون های دوران خردسالی عمل میکنه و موز و گردو و پسته را با منزلی خوشمزه که مزه اصیل آن کاملاً قابل احساس است، یک مخلوط شگفت انگیز برای علاقه مندان به معجون آفریده است.

تصویر شماره 15 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

معجون های بابا رحیم چنان سنگین و پر و پیمون می باشند که میتواند یک غذای کامل و یک قول عذایی برای شما باشد و شما را از شام یا نهار بی احتیاج کند! به جز معجون های باب رحیم، فالوده ها و بستنی میوه ای های بابا رحیم هم با مراعات همان اصلِ باستانی بودنشان، مزه خواستنی و دلنشینی دارند و قطعاً شما را راضی خواهند کرد. برگزیده چنانچه مسیرتان به میدان توحید و خیابون ستارخان خورد، بابا رحیم را از یاد نبرید.

تصویر شماره شانزده ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

آدرس: میدان توحید، خ ستارخان، برابر خ نمازی (کوثر)، نبش ک خوشحالی، پلاک 245

تصویر شماره 17 ⇩
تصویر 5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی

*******************

تهیه شده توسط : كيميا ع.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عروسی بس خوشی ای دختر رز ««« »»» ولی گه گه سزاوار طلاقی5 توصیه برای بستنی خورهای تهرانی (17 عکس)


TT / 519 --- TP / 31%

گردآوری شده توسط : كيميا ع.
تاریخ گردآوری : 2018-04-10
در دسته بندی : خورهای
برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :