از تولید تلفن همراه همراه امن برای مسوولان پشتیبانی می کنیم

از تولید گوشی همراه امن برای مسوولان حمایت می کنیم

سیناپرس: وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات نقل میکنید، از تولید گوشی امن برای مسوولان حمایت می کنیم تا ارتباط آنها راحتتر شود.

 «محمود واعظی» روز چهارشنبه در حاشیه کارگروه همکاری رابطه ای کشورمان و لوکزامبورگ در جمع خبرنگاران تاکید کرد، مسوولان برای کارهای اصلی باید از گوشی هایی بهره گیرند که امنیت بیشتری دارد.

وی با اظهار اینکه مسوولان با تولید گوشی امن قادر هستند با خیالی آسوده رابطه های اصلی خود را برقرار کنند و اینکه موضوع گوشی های ناامن در کمیسیون سیاسی دولت مطرح شده است ، در نهایت به مسوولان پیشنهاد داد برای انتقال مطالب محرمانه و حساس از تلفن همراه بهره نگیرند.
واعظی تاکید کرد از تولید گوشی هایی که قدرتمندی رمزدار شدن را برای مسوولان داشته باشد حمایت خواهیم کرد.

 اعمال حق کارکرد برای تلفن های بدون فعالیت کرد
عضو هیات دولت یازدهم در باره این موضوع که نقل شده شرکت مخابرات بدهی گذشته خود از مردمان را در این دوره از قبض های تلفن ثابت اعمال کرده است، گفت: شرکت مخابرات باید از پیش در این زمینه خبر دهی می کرد، زیرا مردمان از نظر سطح درآمدی یکسان نیستند و پیشنهاد داده شده است مخابرات در این باره با مردمان همکاری بیشتری داشته باشد.
واعظی اضافه کرد: اکنون حدود هشت میلیون تلفن ثابت در سر تا سر کشور وجود دارد که هیچ استفاده ای از آنها نمی شود، در حالی که شرکت مخابرات بارها و بارها اعلام کرده است که چنانچه مردمان این نوع تلفن ها را نیاز ندارند به مخابرات برگشت دهند تا به دیگران واگذار شود.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات گفت: پیش از این به خاطر دولتی بودن شرکت مخابرات این تلفن ها مخارجی به همراه نداشت ، اما اکنون چک شده است هر خط تلفن ثابت چه به کار گرفته بشود و چه نگیرد برای شرکت مخابرات کشورمان رقم قابل توجهی هزینه نگهداری دارد.
واعظی ادامه داد: بر آن شده شد برای جبران این مخارجها در شهرهای بزرگ معادل 14 هزار و 850 ریال و در روستاها معادل 9 هزار ریال به عنوان حق کارکرد از تلفن های بدون کارکرد گرفته شود، بنابراین کسانی که تلفن اضافه دارند و بهره نمیگیرند یا باید برگردانند و یا باید حداقل هزینه را توجه بکنند.

 کددار کردن گوشی های همراه
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات از ارایه طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت به این وزارتخانه درباره موضوع کد دار کردن گوشی های تلفن همراه گزارش کرد و خاطرنشان کرد: چارچوب این طرح در کمیته ای با حضور نمایندگان سازمان گمرک و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزش دار تعیین شده و برای اجرای امتحانی به اپراتورها ارسال شده است.
واعظی گفت: دنبال از بین بردن معضلهای این طرح هستیم و هدف این است که طرح وقتی به مرحله اجرا برسد که مردمان با مشکل مواجه نشوند.
عضو هیات دولت یازدهم به وجود بیش از 70 میلیون گوشی تلفن همراه در دست مردمان اشاره کرد و اظهار داشت: دنبال ایجاد مشکل برای مردمان نیستیم و در پی آن هستیم نقشی فکر شود که هم شرایط اکنون و هم آینده را مد نظر داشته باشد و واردات را قانونی کند.
واعظی اظهار داشت: وقتی برای اعلام دقیق آن انتخاب نشده است تا این طرح نیز مانند نقشهای گذشته با شکست مواجه نشود.

 صدا و سیما کمی مدارا به خرج دهد
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در باره اقدام تازه صدا و سیما برای ممانعت از فعالیت شبکه انتشار فیلم گفت: این موضوع در دستور کار مرکز ملی محیط جایزی است و نشستهای متعددی در باره آن به انجام رسانده شده است و در نهایت به شورای عالی محیط جایزی ارسال خواهد شد و هر آنچه این شورا بر آن بشود برای همه ضروری الاجرا است.
واعظی ادامه داد: اکنون و در جهان امروز این اتفاق ها سریع جلو میرود و سیاست بهره گیری از چندرسانه ای هم در کشورمان و هم سایر کشورهای جهان به سرعت در حال گسترش است. بنابراین ممانعت از سیاست هایی که رحلت کرده بوده است، صحیح نیست، بلکه باید فضا را گشاییم تا تولید محتوای سالم صورت گیرد.
عضو هیات دولت یازدهم اضافه کرد: وقتی افراد از صدا و سیما برای تلویزیون آنلاین ( IPTV ) بهره میگیرند، اطمینان می داریم محتوای سالم دارد، البته باید سازوکاری باشد این کار با حمایت صدا و سیما بین ارایه دهنده و این سازمان صورت گیرد و از محتوایی که متعلق به صدا و سیما است، بهره گرفته شود.
وزیر ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات با اظهار اینکه این موضوع در حال رونق گرفتن است و هر چه تاخیر در آن باشد، در نتیجه مردمان محروم می شوند، اظهار داشت: ضروری است هر چه با سرعت تر مرکز ملی محیط جایزی سیاست تولید محتوا را به شورای عالی محیط جایزی ببرد تا درباره آن بر آن شوی شود و صدا و سیما نیز سعه صدر بیشتری در برخورد با شرکت های تولیدکننده محتوا داشته باشد که امروز پیام را به جای نوشته و تصویر و عکس، با ویدیو برای مردمان ارسال می کنند.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: كتايون ب.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرو چمان من چرا ميل چمن نمی‌کند ««« »»» همدم گل نمی‌شود ياد سمن نمی‌کنداز تولید تلفن همراه همراه امن برای مسوولان پشتیبانی می کنیم


TT / 149 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : كتايون ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : گوشی
برچسب ها : مسوولان

مطالب مرتبط