تولید برق خصوصی ۱۰ درصد بیشتر از تولید برق در نیروگاه های دولتی است

تولید برق خصوصی ۱۰ درصد بیشتر از تولید برق در نیروگاه های دولتی است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اظهار این که تولید برق نیروگاه‌های خصوصی ۱۰ درصد بیشتر از برق نیروگاه‌های دولتی است، گفت: هم‌اکنون ۶۰ درصد تولید برق توسط نیروگاه‌های خصوصی و ۴۰ درصد نیز توسط نیروگاه‌های دولتی تولید می‌شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، هوشنگ فلاحتیان با اظهار این که در طول یک سال گذشته مراجعات زیادی از اروپا و آسیا به مخصوص شرکت های کره ای، چینی و ژاپنی برای مشارکت در صنعت برق داشته ایم، گفت: در محیط کنونی شرکت های خارجی و شرکت های ایرانی باید با یکدیگر همکاری کرده باشند و وزارت نیرو نیز از مشارکت آنها حمایت می کند.

فلاحتیان ادامه داد: امکان سرمایه گذاری خارجی به صورت BOO و BOT با تأمین سرمایه نکته نیاز به طور کامل با بیش از نیمی از سرمایه از سوی شرکت های خارجی وجود دارد و قراردادهای کاملاً شفافی آماده شده که نوشته این قراردادها در سایت شرکت مادر تخصصی نیروگاه های برق حرارتی وجود دارد.

وی با اظهار این که صنعت برق کشورمان در حوزه تولید تا مرز 80 درصد در حال خصوصی شدن است، گفت: به رغم معضلات و درگیریهای موجود حرکت های کامیاب آمیزی در زمینه خصوصی سازی صورت گرفته و جایگاه آن در صنعت برق سال به سال پررنگ تر می شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اضافه کرد: به طوری که در حال حاضر 60 درصد برق کشور توسط نیروگاه های خصوصی و 40 درصد آن به وسیله بخش دولتی تولید می شود.

فلاحتیان گفت: چنانچه بخش خصوصی داخلی بخواهد با یک شرکت خارجی مشارکت دارند، شرکت ایرانی ضمانت های ضروری را نزد بانک عامل ایرانی گذاشته و بانک این ضمانت را به سازمان سرمایه گذاری و مددهای اقتصادی و فنی کشورمان اعلام می کند، بنابراین بانک عامل ایرانی تضمین توجه کرد را به شرکت های خارجی می دهد.

به نقل کرده وی، چنانچه شرکت خارجی بخواهد به صورت مستقل در کشورمان سرمایه گذاری کند، براساس قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی که مصوب مجلس شورای اسلامی است ضمانت های ضروری داده می شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اظهار این که بخش دولتی و بخش خصوصی در همکاری با شرکت های خارجی جزو خوش حساب ترین کشورها است، گفت: اطمینان ضروری به شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت برق کشورمان داده می شود.

*براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد*

گردآوری توسط: آبتين ی.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ديدم به خواب دوش که ماهی برآمدی ««« »»» کز عکس روی او شب هجران سر آمدیتولید برق خصوصی ۱۰ درصد بیشتر از تولید برق در نیروگاه های دولتی است


TT / 60 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : آبتين ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نیروگاه
برچسب ها :

مطالب مرتبط