وام های تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی به روستائیان ارائه می شود

وام های تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی به روستائیان ارائه می شود

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس جمهور گفت: وام‌های لازم برای تولید محصولات کشاورزی و صنایع‌دستی به روستائیان ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نیشابور، سیدابوالفضل رضوی ظهر امروز در گردهمایی بزرگ دهیاران نیشابور در محل اردوگاه فرهنگی تربیتی باغرود اظهار داشت: درآمد ناکافی و شغل نامناسب از مهمترین مشکلات مردم روستاها است.

وی افزود: با اجرای طرح مشارکت روستایی وضعیت روستاها بهتر می شود، بنابراین دهیاران نسبت به ایجاد صندوق های مشارکتی اقدام کنند و ما نیز وام های لازم برای تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی ارائه می کنیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه از سال 83 تاکنون جمعیت روستایی از 33 درصد به 28 درصد کل جمعیت کشور کاهش یافته است، عنوان کرد: به منظور افزایش رفاه روستائیان و جلوگیری از مهاجرت بی رویه آنان با حمایت دولت طرح مشارکتی در مناطق محروم و روستایی اجرا می شود بنابراین باید از ظرفیت روستاها در جذب سرمایه گذاری و کاهش مهاجرت به شهر و همچنین توسعه گردشگری استان ها استفاده کرد.

رضوی داشتن روستای پایدار را زمینه رسیدن به شهر پایدار دانست و عنوان کرد: شهرها زائیده روستاها هستند بنابراین روستا واحد تولید محصولات غذایی، میراثی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: در راستای حمایت از روستائیان با در نظرگرفتن وام های تک رقمی و تسهیلات ارزان برای واحدهای تولیدی روستایی توانسته ایم حمایت های ویژه ای از این قشر داشته باشیم بنابراین تسهیلات اشتغال تا سقف سه میلیارد تومان در قالب تعاونی های کارآفرینی روستایی با حضور سرپرستان خانوار پرداخت می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری عنوان کرد: دولت تدبیر و امید در راستای توسعه و آبادانی روستاها گام های اساسی برداشته و بیشترین توجه را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به روستاییان و عشایر و اقشار فرودست داشته ولی متاسفانه اطلاع رسانی مناسبی در این زمینه صورت نگرفته است.

رضوی با اشاره به اینکه باید برای توسعه روستاها از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان بهره گرفت، عنوان کرد: استفاده از منابع انسانی موجود ضروری است و می توان از علم و دانش نخبگان و دانشگاهیان برای توسعه و پیشرفت روستاها بهره گرفت.

وی با اشاره به ضرورت توسعه در روستاها گفت: مردم باید به صورت مستمر و پایدار برای توسعه روستاها تلاش کنند و در دولت تدبیر و امید برنامه ریزی برای توسعه روستاهای کشور صورت گرفته است.

این مقام مسئول با اشاره به شعار امسال و فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد، گفت: حضور مردم در عرصه فعالیت های اقتصادی ضروری است و دولت به دنبال استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت ها و توانمندی های موجود در حوزه روستایی و عشایری است و در این راستا برنامه های مختلفی را در نظر دارد.

رضوی با اعلام خبر ارائه تسهیلات 20 میلیون تومانی به طرح های اشتغالی با کارمزد پایین به روستائیان، ادامه داد: مردم باید در توسعه کشور مشارکت کنند و در این میان روستاها نقش کلیدی دارند زیرا بخشی از جمعیت کشوری روستایی است.

وی کارمزد این طرح ها را در مناطق روستایی سه درصد و در نقاط مرزی بدون کارمزد اعلام کرد و افزود: تعاونی های با مشارکت 25 خانوار با آورده ده میلیارد ریال ، 900 میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: تعاونی های 50 خانواری ده میلیارد ریال تسهیلات تعاونی یکصد خانواری 30 میلیارد ریال و تا 200 خانوار بدون سقف تسهیلات پرداخت می شود.

رضوی با اشاره به اینکه 28.6 درصد جمعیت کل کشور را جامعه روستایی و عشایری تشکیل می‎دهند و توسعه محلی از توسعه ملی بسیار مشکل تر است، تأکید کرد: یکی از دلایل نرسیدن به نرخ رشد اقتصادی در کشور توجه نکردن به روستاها است و باید پذیرفت که توسعه ملی وقتی رخ می دهد که از روستاها شروع شود.

وی از ارائه سه نوع تسهیلات به روستاها خبرداد و گفت: پرداخت تسهیلات مشارکت جمعی با کارمزد سه درصد، انفرادی با نرخ کارمزد هفت تا 12 درصد و تسهیلات خود اشتغالی به هر متقاضی تا سقف 200 میلیون ریال و کارمزد چهار درصد برای روستاها در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه توسعه محلی شروع خوب و پایداری برای توسعه منطقه ای است، اظهار کرد: متاسفانه پنج دهک فقیر کشور به اندازه صفر درصد از تسهیلات بانکی بهره مند هستند و این در حالی است که 90 درصد وام های اخذ شده از بانک ها از آن دهک پولدار جامعه است.

-- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد --

نگارنده : شهرناز ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

که همچون مت به بوتن دل و ای ره ««« »»» غريق العشق فی بحر الودادوام های تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی به روستائیان ارائه می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهرناز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : کشاورزی , ارائه , صنایع , محصولات , روستائیان

مطالب مرتبط