تکنیک اصلی رویاروی با دیابت نوع ۲

راهکار مهم مقابله با دیابت نوع ۲

پزشکی – به گزارش ایرنا، بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، پیاده روی سریع و یا دوچرخه سواری در طی مدت توصیه شده ۱۵۰ دقیقه در هفته خطر ابتلا به دیابت نوع دو را تا ۲۶ درصد کاهش می دهد.

در افرادی که هر روز یک ساعت ورزش ملایم تا شدید انجام می دهند ، خطر ابتلا به دیابت نوع دو تا ۴۰ درصد کاهش می یابد. این مطالعه همچنین نشان داد که اساسا هر مقدار فعالیت فیزیکی خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.
مطالعه محققان دانشگاه UCL و کمبریج که در مجله Diabetologia منتشر شد، جامع ترین مطالعه ای است که جدا از عوامل رفتاری مانند رژیم غذایی، به بررسی تاثیر ورزش بر خطر ابتلای فرد به دیابت نوع دو می پردازد.
وزارت بهداشت انگلیس ۱۵۰ دقیقه ورزش ملایم تا شدید را در هفته توصیه کرده است که شامل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری ملایم و یا ورزش هایی مانند تنیس می شود.
با این حال، مطالعه جدید محققان با تحلیل داده های بیش از یک میلیون نفر نشان می دهد که گرچه هر میزان فعالیت ورزشی برای سلامتی مفید است اما فواید ورزش برای افرادی که بیش از این میزان توصیه شده به اجرای حرکات ورزشی می پردازند، بیشتر خواهد بود.
نتایج این مطالعه نشانگر وجود پتانسیل قابل توجه فعالیت فیزیکی، در کند و یا معکوس کردن روند افزایش دیابت نوع دو در جهان است.
شیوع دیابت نوع دو در جهان به دلیل افزایش سطح چاقی به سرعت در حال گسترش است و برآورد می شود که تا سال ۲۰۳۵ موارد ابتلا به این بیماری به ۶۰۰ میلیون مورد برسد.

۵۴۵۴

***براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد***

نگارنده: شروين س.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا دامن کفن نکشم زير پای خاک
««« »»»
باور مکن که دست ز دامن بدارمت

تکنیک اصلی رویاروی با دیابت نوع ۲

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *