تکنیک علمی برای برطرف کردن بوی سیر دهان

راهکار علمی برای از بین بردن بوی سیر دهان

همچنان که خوردن سیر مفید است عواقب بدی برایتان به همراه دارد. خوشبختانه دانشمندان راه تازه ای برای برطرف کردن بوی بد سیر دهان یافته اند که به ما نقل میکنید به چه صورت بعد از خوردن سیر بوی زننده آن را کم بکنیم.
وب سایت زوم تک - مهگل آزاد: همچنان که خوردن سیر مفید است عواقب بدی برایتان به همراه دارد. خوشبختانه دانشمندان راه تازه ای برای برطرف کردن بوی بد سیر دهان یافته اند که به ما نقل میکنید به چه صورت بعد از خوردن سیر بوی زننده آن را کم بکنیم.


در مطالعه ای جدید، دانشمندان یافتند همچنان که خوردن سیب خام و کاهو در کنار نعناع خوب ترین راه برای برطرف کردن بوی بد سیر دهان به حساب مییاید، آشامیدن چای سبز بی خاصیت است.

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو از داوطلبان خواستند برای ۲۵ ثانیه سیر گاز بزنند و در حالی که بلافاصله به آن ها آب، سیب، کاهو و نعناع (خام و گرم) داده شد، میزان بدبویی دهان را اندازه گیری کردند.

بعد از تحقیق، محققان به این نتیجه رسیدند که سیب و کاهو (خام) نسبت به آب ۵۰% غلظت مواد بدبو را بهتر کم میکنند. این در حالی است که نعناع برای بوی دهان خوب ترین پوشش را دارد.

دانشمندان می گویند آب سیب و آب نعناع همچنان که بوی زننده دهان را کم میکنند به میزان مصرف خام این دو مواد موثر عمل نمی کنند. و سیب و کاهوی گرم هم به میزان قابل نقش می داری بو را کم میکند اما چای سبز تاثیری در رفع بوی بد دهان ندارد.

به نقل کرده آنان دو مکانیسم برای برطرف کردن بوی زننده سیر وجود دارد:

یک) آنزیم ها که در مواد غذایی خام به برطرف کردن بو یاری میرساند

دو) ترکیبات فنولیک که هم در مواد غذایی خام هم طبخ کرده به برطرف کردن بو یاری میرساند

آن ها بر این باورند غذاهای خام نسبت به بوها موثرترند چرا که هم از آنزیم ها هم از ترکیبات فنولیک برخوردارند.

براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: آراسته ر.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل ما به دور رويت ز چمن فراغ دارد ««« »»» که چو سرو پايبند است و چو لاله داغ داردتکنیک علمی برای برطرف کردن بوی سیر دهان


TT / 76 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : آراسته ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دهان
برچسب ها :

مطالب مرتبط