تکنیک معالجه بیماری سرطان پستان (3 عکس)

روش درمان سرطان پستان

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

روش های زیادی برای درمان سرطان پستان وجود دارد.درمان موضعی : جراحی و پرتودرمانی درمان های موضعی هستند. این نوع درمان سرطان را در پستان تخریب و یا از میان میبرد . وقتی که سرطان پستان به قسمت های دیگر بدن گسترش کشف میکند، از درمان موضعی جهت کنترل مریضی در این مناطق ویژه بهره میگیرند.

 

درمان سیستمیک (عمومی) : شیمی درمانی، هورمون درمانی و درمان بیولوژیک، درمان های سیستمیک هستند. در این نوع درمان، موادی وارد جریان خون می شوند و سرطان را در سراسر بدن کنترل و یا تخریب می کنند. برخی از زنانی که سرطان پستان دارند، درمان سیستمیک می شوند

 

تا پیش از جراحی یا پرتودرمانی، تومور کوچولو شود. برخی دیگر پس از جراحی یا پرتودرمانی، درمان سیستمیک می شوند تا از بازگشت دوباره سرطان پیش گیری شود. از درمان سیستمیک برای سرطان هایی که در بدن گسترش کشف کرده اند بهره میگیرند. از آنجا که سرطان اغلب بافت ها و سلول های سالم را از میان میبرد،

 

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس روش درمان سرطان پستان

 

بروز پیامد جانبی رایج است. پیامد جانبی اساساً به نوع درمان و مدت آن بستگی دارد و برای همه بانوان یکسان نیست و در طول مدت درمان، معمولاً دستخوش تحول می شوند. پیش از شروع درمان، تیم درمانی پیامد جانبی احتمالی را برای شما توضیح خواهند داد و راه هایی برای کنار آمدن با آنها به شما پیشنهاد میکنند.

 

پایگاه علمی، پزشکی و تعلیمی کانون تحقیقات، آموزش جلو گیری سرطان مقاله های سودمندی برای درمان سرطان و کنار آمدن با پیامد جانبی آن دارد. این مقاله ها شامل «پرتودرمانی و شما (پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان)»، «شما و شیمی درمانی»، «درمان زندگی کرد شناختی»

 

و «راهنمایی های خوردن برای بیماران سرطانی (پیش، در طول و پس از درمان)» است. در هر مرحله ای از مریضی، مواظبتهایی وجود دارد که به مدد آن می توان درد و علامت های دیگر را کنترل کرد، از پیامد جانبی درمان ول شد و دغدغه های روحی را هم کاهش داد.

 

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس روش درمان سرطان پستان

 

همچنین شاید بخواهید درباره شرکت در پژوهش های بالینی ـ مطالعه تحقیقاتی در رابطه با شیوه های تازه درمان ـ با پزشکتان حرف زنید. سؤالاتی که قادر هستید پیش از شروع درمان از پزشک سؤال بکنید : قسمت گیرندۀ هورمون چه چیزی را نمایان کرد؟ امتحانهای دیگر به چه صورت؟ آیا هیچ یک از غدد لنفاوی علائم سرطان را نمایان میکنند؟

 

مریضی در چه مرحله ای است؟ آیا سرطان گسترش یافته است؟ هدف از درمان کدام است؟ روش درمانی عالی من چه چیزی است؟ شما کدام را به من پیشنهاد میدهید؟ خواص احتمالی هر درمان کدام است؟ احتمال خطر یا عارضۀ جانبی احتمالی هر درمان کدام است؟

 

به چه صورت می توان پیامد جانبی را کنترل کرد؟ به چه صورت قادر هستم برای درمان تهیه شوم؟ آیا ضروری است که در بیمارستان بمانم؟ در این صورت، برای چه مدت؟ درمان چه قدر مخارج دارد؟ آیا بیمه این مخارج را می دهد؟ درمان به چه صورت فعالیت های طبیعی من را تحت تأثیر خواهد گذاشت؟ آیا شرکت در پژوهش بالینی برای من عالی است؟

براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

گردآورنده: پريدخت ح.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سال‌ها دفتر ما در گرو صهبا بود ««« »»» رونق ميکده از درس و دعای ما بودتکنیک معالجه بیماری سرطان پستان (3 عکس)


TT / 128 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : پريدخت ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پستان
برچسب ها : سرطان , درمان

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :