گذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با ظرفیت اربعین حسینی

گذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با ظرفیت اربعین حسینی

استاد دانشگاه گیسن آلمان نقل کرد: دین فقط عمل کردن به احکام و ساختن مساجد بزرگ و خوشگل نیست، بلکه دین باید در عرصه رفتار و اخلاق نیز ظهور یابد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، مارکوس گرهولد در سومین قبل نشست تخصصی دومین همایش بین المللی لقاءالحسین(ع) که با عنوان «اربعین، الهیات اجتماعی و تمدن زایی اسلامی» به همت معاونت پژوهشی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع) و با همکاری پژوهشکده مهدویت و آینده فکر کنی مسجد مقدس جمکران به انجام رسانده شد، به بررسی شیوه گذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با بهره گیری از ظرفیت اربعین حسینی توجه کرد.

وی راه این قرار ده را منتقل کردن کلام امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا به گوش جهانیان آگاهی داشت و اظهار کرد: باید مردمان ناآگاه جهان با اهداف قیام امام حسین(ع) آشنایی پیدا کرده و آن را صرف یک جنگ نگاه نکنند که در آن تعداد زیادی از دو طرف کشته شدند.

استاد دانشگاه گیسن آلمان نقل کرد: دین فقط عمل کردن به احکام و ساختن مساجد بزرگ و خوشگل نیست، بلکه دین باید در عرصه رفتار و اخلاق نیز ظهور یابد که امروز این موضوع در میان مسلمانان کمتر به چشم می خورد؛ لذا باید بین احکام و اخلاق رابطه برقرار شود.

-نظر يادتان نرود-

تهیه کننده: گلچهره خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو پرده دار به شمشير می‌زند همه را ««« »»» کسی مقيم حريم حرم نخواهد ماندگذر از جامعه جاهلی به جامعه اسلامی با ظرفیت اربعین حسینی


TT / 45 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : گلچهره خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جاهلی
برچسب ها : اربعین , جامعه , حسینی

مطالب مرتبط