جانباز ۷۰ درصدی که برای دفاع از حرم اهل بیت همسرش را پیش سردار سلیمانی واسطه کرد

جانباز ۷۰ درصدی که برای دفاع از حرم اهل بیت همسرش را پیش سردار سلیمانی واسطه کرد

شب شعر مدافعان حرم در کرمان در حالی برگزار شد که امروز مردم شهیدپرور دیار کریمان پیکر مطهر حجت‌الاسلام شهید سعید بیاضی‌زاده، نخستین شهید روحانی مدافع حرم استان کرمان را تشییع کردند.

عکس   جانباز ۷۰ درصدی که برای دفاع از حرم اهل بیت  همسرش را پیش سردار سلیمانی واسطه کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، شب شعر مدافعان حرم امشب با حضور خانواده های معظم شهیدان مدافع حرم و شاعرانی از استان کرمان و سراسر کشور در سالن آمفی تئاتر اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان به همت اداره کل کتابخانه های استان کرمان برگزار شد.

استقبال از این شب شعر به حدی زیاد بود که پیش از آغاز مراسم، سالن در نظر گرفته شده مملو از جمعیت بود و مردم در بیرون از سالن سر پا ایستاده بودند و از نکات قابل تحمل این مراسم حضور تعداد زیادی از مسئولان و مدیران استان از جمله حقدوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان، سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حسین زاده مدیرکل کتابخانه های استان، حجت الاسلام محمودآبادی مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی استان، ملکی رئیس حوزه هنری استان، ابدالی تکلو مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کرمان و فرماندهان نظامی و انتظامی بود که همه آمده بودند تا به نوعی خود را از این مراسم معنوی بهره مند کنند.

در این مراسم حسین زاده مدیرکل کتابخانه های استان کرمان با اشاره به اینکه برگزاری برنامه های فرهنگی مذهبی، مدتی است که در برنامه اداره کل کتابخانه های استان قرار گرفته است، اظهارداشت: تعداد زیادی از مردم عضو کتابخانه های استان هستند که معتقدیم ضمن تعالی اندیشه آنها باید تعالی معنویت هم در روح و جسم آنها صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برگزاری 5 شب شعر مدافعان حرم در سطح کشور در دستور کار قرار گرفت گفت: استان کرمان بعد از استان تهران دومین شب شعر مدافعان حرم را امشب با همکاری بسیاری از دستگاه های اجرایی استان برگزار می کند.

حسین زاده با اشاره به اینکه بیش از یک ماه است که کارهای مقدماتی برای برگزاری این مراسم معنوی در حال انجام است افزود: با همه کسانی که برگزاری این مراسم طرح موضوع شد از سر اخلاص آنچه داشتند کمک کردند و خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم هستیم.

سردار حسنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز با بیان خاطراتی از شهدای مدافع حرم استان کرمان گفت: خانواده شهید مدافع حرمی با افتخار به من گفت: اینها در مقابل عظمت و مصیبت هایی که حضرت زینب کبری(س) کشیده ، هیچ است.

وی با اشاره به اینکه شهید حسین بادپا یک جانباز 70 درصد بود و برای رفتن به سوریه همسرش را پیش حاج قاسم سلیمانی واسطه کرد، گفت: حاج قاسم به همسر شهید گفته بود که حسین شهید می شود اما این زن سربلند در پاسخ جواب داد من با حسین عهدمان را بسته و حرف هایمان را زده ایم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزود: شهید حسینی نیز از شهدای تیپ فاطمیون در منطقه طاهرآباد کرمان متولد شد و در همین منطقه بزرگ شد و با اینکه افغانی بود برای دفاع از ناموس شیعه از مادرش اجازه گرفت و در سوریه به شهادت رسید.

در مراسم امشب شب شعر مدافعان حرم کرمان، شاعرانی از جمله، علیرضا غزه، حامد حسینخانی، حجت الاسلام سیدمحمدمهدی شفیعی، سیدمحمد رضائی، محمدرضا شفیعی، مجتبی احمدی، میلاد عرفان پور، فاطمه هاوشکی، شیما مظهری صفات، منوچهر افضلی، آرزو کبیری نیا، سیدمیلاد حسینی نسب، محمدحسن اسفندیارپور و عبدالرضا حسینی شعرخوانی کردند.

به گزارش تسنیم، شب شعر مدافعان حرم کرمان با تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم و شاعران برگزیده همراه بود.

– براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد –

گردآوری توسط : بهرام ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا بو که يابم آگهی از سايه سرو سهی
««« »»»
گلبانگ عشق از هر طرف بر خوش خرامی می‌زنم

جانباز ۷۰ درصدی که برای دفاع از حرم اهل بیت همسرش را پیش سردار سلیمانی واسطه کرد

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید