جریان سازمان یافته خارجی در پایان نامه های پولی/ ماموریت قوه قضائیه و وزارت کشور برای "برخورد شدید"

جریان سازمان یافته خارجی در پایان نامه های پولی/ ماموریت قوه قضائیه و وزارت کشور برای "برخورد شدید"

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تصویب برخورد شدید با موضوع فروش‌ پایان‌نامه‌ها و مقالات علمی در این شورا خبر داد.

محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه، گفت: در این جلسه بحث های مهمی درباره آسیب های مربوط به دانشگاه ها و مراکز علمی که فروش پایان نامه ها و نگارش مقاله هاست، صورت گرفت.

وی افزود: پس از بحث های مختلف مقرر شد وزارت محترم کشور و قوه قضائیه -با توجه به تاکید ریاست محترم قوه قضائیه که این کارها جعل و جرم است- برخورد لازم را با این موارد داشته باشند و هم به لحاظ حقوقی و قضایی و هم به لحاظ مسائل دانشگاهی باید با این تخلفات برخورد جدی صورت گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: حتما با این جریان به شدت برخورد می شود و انشاءالله وزارت محترم کشور براساس مسئولیتی که پیدا کرد با همکاری قوه قضائیه برنامه ریزی های لازم و برخوردهای متناسب را انجام دهد و از سوی دیگر هم ما کارهای دیگری برای پالایش جریان علمی کشور را در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال خواهیم کرد.

مخبردزفولی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: چند جلسه قبل در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گروهی را مسئول کردیم که از وضعیت این مسائل به خصوص در اماکنی مانند خیابان انقلاب اسلامی و مقابل دانشگاه تهران و یا سایر مراکز استان ها و در ارتباط با مجموعه های دانشگاهی، گزارشی تهیه و ارائه کنند. موضوع فروش پایان نامه قلابی نیز در ستاد بررسی شد و گروهی مسئول شدند گزارشی تهیه کنند.

وی ادامه داد: برداشت این است که جریانِ سازمان یافته و طراحی شده با پشتیبانی خارجی ها و عناصر مسئله دار و برخی اوقات هم به وسیله عناصر غافل، نادان و ناآگاه به این راه افتاده اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما اطلاعاتی داریم که جریان هایی در سطوح خارجی و بعضی از دنباله روهای داخلی آنها در پی این هستند که پیشرفت علمی کشورمان را مخدوش کنند و به آن لطمه بزنند و یا آن را آلوده کنند.

مخبردزفولی در پایان تاکید کرد: امیدوار هستیم با این تصویب و تصمیم که شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفت، شاهد برچیده شدن این گونه حرکت های ناشایست در فضای علمی کشور باشیم.

______________________

گردآوری از : رامتين م.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ سرود مجلس ما ذکر خير توست ««« »»» بشتاب هان که اسب و قبا می‌فرستمت



جریان سازمان یافته خارجی در پایان نامه های پولی/ ماموریت قوه قضائیه و وزارت کشور برای "برخورد شدید"


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رامتين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سیاسی
برچسب ها : قضائیه , جریان , پولی , وزارت , سازمان

مطالب مرتبط