جشنواره قرآنی "مدهامتان" در حرم حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود

جشنواره قرآنی "مدهامتان" در حرم حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود

یازدهمین دوره جشنواره قرآنی "مدهامتان" در آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی آستان مقدس احمدی ومحمدی(ع) دوره یازدهم جشنواره قرآنی "مدهامتان" با مشارکت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) و به همت ستاد عالی کانون های مساجد کشور در پاییز امسال در مرکز قرآن و عترت حرم مطهر شاهچراغ(علیه السلام) برگزار می شود و نزدیک به 300 منتخب کانون های مساجد فارس در مرحله استانی آن شرکت می کنند.

جشنواره قرآنی "مدهامتان" که نام آن از آیه 64 سوره مبارکه «الرحمن» گرفته شده است در بخش برادران در رشته های قرائت، حفظ کل، حفظ 20 جزء، اذان، ترتیل، تفسیر و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز برگزار می شود و رشته تفسیر ویژه ائمه جماعات مساجد است.

یازدهمین جشنواره قرآنی «مدهامتان» برای بخش خواهران نیز در رشته های قرائت، حفظ کل و صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است کلیه شرکت کنندگان باید از فعالان قرآنی مساجد باشند و اولویت با اعضای کانون‎های فرهنگی هنری مساجد است و ضمن اینکه سن شرکت کنندگان باید بین 18 تا 30 سال باشد.

برگزاری جشن های تکلیف 12 هزار دانش آموز در حرم شاهچراغ(ع)

نشست هماهنگی برگزاری جشن های تکلیف دانش آموزان با حضور نمایندگان آموزش و پرورش در اداره کل استان فارس و نواحی چهارگانه شیراز در دفتر معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سلامی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس احمدی و محمدی اظهار داشت: حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ علیه السلام به عنوان قطب معنوی شهر مقدس شیراز است که می بایست از این ظرفیت عظیم و موقعیت کم نظیر استفاده کافی و وافی برد.

وی گفت: در سال تحصیلی 95-94 جشن تکلیف 9000 دانش آموز دختر و 3000 دانش آموز پسر مدارس نواحی چهارگانه شیراز و شهرستان های همجوار همراه با اجرای برنامه های تخصصی آموزشی و تربیتی جذاب توسط گروه های کبوترانه و شکرانه در حرم مطهر برگزار شد و امسال نیز با مشارکت آموزش و پرورش و مدارس در اجرای برنامه، زمینه حضور تعداد بیشتری از دانش آموزان در جشن های تکلیف حرم مطهر مهیا شود.

سلامی بیان کرد: معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان مقدس برای گروه های دانش آموزی برنامه های متنوعی از جمله جشن های تکلیف، تورهای حرم گردی، حرم شناسی و حضرت شناسی، برنامه پخش فیلم های جذاب آموزشی تربیتی، جشن های مناسبتی، کارگاه های تخصصی ویژه دانش آموزان و والدین در زمینه های مختلف را در طول سال برگزار می کند.

حیات دوباره باغ نشاط لارستان

به گزارش روابط عمومی عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در سفر کارشناسان فنی بخش معاونت میراث فرهنگی فارس به لارستان و بازدید از باغ نشاط لار برای تهیه آیتم مرمتی، احیاء فضای محوطه درختان باغ امسال انجام می شود.

پیرو رایزنی های صورت گرفته اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس امسال مبلغ 500 میلیون ریال برای ادامه مرمت و احیاء باغ در نظر گرفته که در ماه های آینده عملیاتی می شود.

با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد

گردآورنده: سودابه ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سحرگاهان که مخمور شبانه ««« »»» گرفتم باده با چنگ و چغانهجشنواره قرآنی "مدهامتان" در حرم حضرت شاهچراغ (ع) برگزار می شود


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سودابه ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : شاهچراغ , برگزار , جشنواره , مدهامّتان

مطالب مرتبط