جنجال اصلاحیه قانون کار پوششی بر عملکرد بد دولت/ نقش یک تشکل در تصمیمات وزارت کار

جنجال اصلاحیه قانون کار پوششی بر عملکرد بد دولت/ نقش یک تشکل در تصمیمات وزارت کار

رئیس مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به این که موافق اصلاح قانون کار بر اساس مصالح و منافع اکثریت کارگران هستیم، نقل کرد: وزارت کار به مکان سه‌جانبه‌گرایی بیشتر بر روی یک حزب سیاسی متمرکز شده است.

غلامرضا عباسی رئیس مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به لایحه اصلاحیه قانون کار که اخیراً در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده و در حال بررسی است، نقل کرد: ما مخالف اصلاح قانون کار نیستیم اما این اصلاح باید بر اساس مصالح و منافع کارگران باشد و حقوق ‌آنان را به طور کامل تعیین کند.

وی نقل کرد: اصلاحیه قانون کار روی نکات مثبت و جنبه‌های حمایتی دست گذاشته است و به همین علت با اینشکلی اصلاحات بدون جلب‌نظرات شرکای اجتماعی به طور جدی مخالفت می‌کنیم. بنابراین نه تنها این اصلاحات منجر به تقویت بازار کار نمی‌شود بلکه موجب بی‌مهری به کارگران خواهد شد. 

رئیس مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگران با تأکید بر این که هم اکنون برخلاف دو دهه گذشته روند استخدامی به سوی قراردادهای موقت قبل می‌رود، نقل کرد: در حال حاضر 95 درصد کارگران قراردادی و تنها 5 درصد مجلسی هستند و اصلاحات فعلی شرایط کار برای کارگران را سخت می‌کند.

وی با اظهار این که دولت در سالهای گذشته برای ایجاد اشتغال و همچنین رونق بازار کار عملکرد مثبتی از خود به مکان قرار نداده است، خاطرنشان کرد: نقش موضوعاتی همچون اصلاحیه قانون کار یک نوع بازی سیاسی و تحول افکار عمومی به سمت اینشکلی مسائل است.

عباسی با اشاره به این که دولت مکلف به رعایت سه‌جانبه‌گرایی است، خاطرنشان کرد: دولت نه تنها در عمل روح سه‌جانبه‌گرایی را تعطیل کرد بلکه تنها یک تشکل صنفی را در تصمیمات خود دخیل می‌کند؛ این تشکل صنفی نزدیک به یک نماینده مجلس و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و متأسفانه تصمیمات یک‌جانبه گرفته می‌شود.

رئیس مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت قبل بر روی قانون کار، نقل کرد: نشست‌هایی در دولت گذشته اطراف اصلاحیه قانون کار به انجام رسانده شد اما خروجی آن را در دولت فعلی شاهد آن هستیم ارسال اصلاحات بدون جلب‌نظرات شرکای اجتماعی و همان نظرات کارفرمای بزرگ یعنی دولت است.

وی نقل کرد: 7 نکته اختلاف در نشست‌های اطراف لایحه اصلاح قانون کار با کارگران در نشست‌های دولت موجود بود اما در نهایت دولت نظرات خود را اعمال کرد. 

عباسی با اظهار این که دولت با وجود قول و وعیدهای فراوان هیچ اقدامی نمی‌کند، نقل کرد: قرار بود تا در شورای سه‌جانبه ملی موضوع بازگشت اصلاحیه قانون کار از مجلس توسط دولت پیگیری شود اما این اتفاق رخ نداد و به همین علت یک نوع نبود ثبات در تصمیم‌گیری در وزارت کار مشاهده می‌شود. 

رئیس مؤسسه مناسب انجمن‌های صنفی کارگران با تأکید بر این که دولت عملکرد مثبتی در جریان ایجاد اشتغال، تولید و حل بحران‌های اقتصادی نداشت، نقل کرد: دولت به مکان حل مسائل اصلی اقتصادی به دنبال حاشیه‌پردازی و انداختن توپ در زمین دیگران است.

--با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد--

گردآورنده : فراز م.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عيبم بپوش زنهار ای خرقه می آلود ««« »»» کان پاک پاکدامن بهر زيارت آمدجنجال اصلاحیه قانون کار پوششی بر عملکرد بد دولت/ نقش یک تشکل در تصمیمات وزارت کار


TT / 64 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : فراز م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پوششی
برچسب ها : تصمیمات , تشکل , اصلاحیه , وزارت , قانون , جنجال

مطالب مرتبط