دور جهان با خوب ترینها: دبی (2) (12 عکس)

دور دنیا با برترین ها: دبی (2)

در این مطلب سریالی قرار است به ترتیب درباره جاذبه های توریستی دبی، اعیاد ملی و مذهبی در دبی، تعطیلات رسمی، لباس های محلی و رسمی مردم دبی، رسوم ورسوم و فرهنگ مردم دبی، هنر و انواع مختلف خوراکی ها و آشامیدنیهای این شهر برای شما حرف زنیم.
در این مطلب سریالی قرار است به ترتیب درباره جاذبه های توریستی دبی، اعیاد ملی و مذهبی در دبی، تعطیلات رسمی، لباس های محلی و رسمی مردم دبی، رسوم ورسوم و فرهنگ مردم دبی، هنر و انواع مختلف خوراکی ها و آشامیدنیهای این شهر برای شما حرف زنیم.
1. گردشگری

جاذبه های توریستی

پارک خور

یکی دیگر از جاهای تماشایی دبی پارک خور است. این پارک با طولی برابر 2.6 کیلومتر در امتداد خور دبی و دررده فاصل دو پل المکتوم و القرهود در بخش بردبی قرار گرفته است. شهر فرزندها در این پارک قرار دارد. دیار عجائب هم در مجاورت این پارک قرار گرفته است.

عکس شماره 1 ⇩

این پارک در بخش بردبی و در ساحل خور دبی قرار دارد. در اینجا شما قادر هستید رفتن به یک ییلاق را آزمایید. چند هکتار باغ، اسکله های ماهیگیری، جاده های ویژه دو و راهپیمایی، مکانهایی برای کباب دست کردن (باربیکیو)، نواحی ویژه بازی فرزندها، غذاخوریها و کیوسک ها فروش غذا و نوشیدنی از جمله امکانات این پارک هستند. یک آمفی تئاتر بزرگ هم یافت می شود که محل برگزاری کنسرت ها در زمان تعطیلات عمومی و موقعیت های خاص می باشد. در طول 2.3 کیلو متری پارک در امتداد خور، یک ماشین کابلی، به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا سوار بر آن (در بلندی 30 متری از سطح زمین) به تماشای پارک و خور دبی بپردازند. در نزدیکی ورودی شماره یک پارک هم یک شهرکودک و یک موزه برای خردسالان قرار دارد. در ورودی شماره 2 هم شما قادر هستید یک موتور سیکلت چهارچرخ به مبلغ 20 در هم برای یک ساعت گردش در پارک کرایه کنید. در اینجا دوچرخه سواری قدغن ولی اسکیت سواری جایز است.

پارک آبی وایلد وادی

این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابین هتل نامدار برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی وایلد وادی به شکلی دیزاین شده است تا ساعت طولانی از لذت و هیجان را به توریستان هدیه کند. این پارک بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی آبی دارد که بیشتر آن ها بایکدیگر ارتباط می دارند و در امتداد هم قرار دارند و توریستان قادر هستند بصورت همواره از حرکت روی آب در طول این مراحل صفا بکنند.

عکس شماره 2 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

سرسره این پارک، بلند ترین و سریع ترین سرسره دنیا، پس از سرسره شمال قاره آمریکا است که یک سقوط دلهره آور 33 متری به همراه یک آبشار به عمق وادی را برای توریستان خلق میکنه. توریستان با سرعت 80 کیلومتر برساعت به پایین سر می خورند که نهایت هیجان است.

این پارک بر پایه قصه قدیمی سندباد دیزاین گردیده است. نوع دیزاین و دقت به چند وچون مثل خلق چهره های کارتنی برای یاری رساندن به ساختار بحث سبب شده است تا این پارک آبی، جایزه خوب ترین دیزاین و ارائه پارک های آبی را از سوی اجلاس اختراع در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.

این پارک از سه بخش تشکیل گردیده است: خیابون اصلی، پارک سرگرمی ها و پارک آبی که در هر بخش سرگرمی ها و تفریحات گوناگونی ارائه می گردد.

پارک الممزر

این پارک خوش چشم انداز یکی از گوهرهای مخفی دبی است. الممزر در امتداد دماغه کوچولوای در دهانه خور الممزر قرار گرفته و در خلیج کوچولوای صحیح دربرابر شارجه است. ساحل های شنی سفید رنگ و محبوب، استخر شنا و باربیکیو به همراه فضاهای باز ویژه خردسالان و زمین های بازی فراهم شده است. پارک الممزر، روز های وسط هفته خلوت تر از روز های جمعه و تعطیلات است، چهارشنبه ها هم ویژه زنها و خردسالان است.

عکس شماره 3 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

پارک ساحلی جمیرا


این پارک با وسعتی حدود 12 هکتار در خیابون ساحلی جمیرا واقع شده است. دریای لاجوردی،درختان نخل، یک ساحل طویل و نازک، باغ ها و چمنزارهای زیبا و پهناور محیط خوشایندی را برای توریستان به وجود آورده است.

مکانهایی برای پختن، زمین ویژه ورزش والیبال و کیوسک های فروش غذا و نوشیدنی از دیگر امکانات این پارک هستند. نیروهای غریق نجات در طول ساعت جایز برای شنا کردن (8 بامداد تا 6 بعد ازظهر) در جوار ساحل حضور دارند. بهره گیری از دوچرخه و اسکیت هم دراین پارک جایز نیست.

عکس شماره 4 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

پارک مشرف

این پارک کمی خارج از شهر قرار دارد اما بخاطر امکانات و وسعت زیاد آن محبوب خانواده ها است. از قسمتهای باحال این پارک می توان به منزلهای مینیاتوری ساخته شده منتسب به ملل مختلف دنیا اشاره نمود. یک ترن هم توریستان را پس از ظهرها دور تا دور پارک می گرداند. شترسواری، اسب سواری و بازی در محوطه ویژه بازی فرزندها از دیگر تفریحهای این پارک است. استخرهای شنا هم ویژه مردان و زنان وجود می دارد. دوچرخه و اسکیت سواری قدغن می باشد. در این پارک روز ویژه ای برای بازدید زن ها انتخاب نشده است.

عکس شماره 5 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

پارک صفا

این پارک از خوشگل ترین پارک های دبی می باشد و از محبوبیت ویژه ای نزد مردم دبی برخوردار است. یکی از جاذبه های این پارک، قسمتی است که در آن نمادهای معروف دنیا مثل تاج محل و برج ایفل در مقیاس کوچولوای ساخته شده اند.

این پارک یکی از کهنه ترین پارک های دبی می باشد که دربرابر هتل متروپولیتن در خیابون الوصل قرار گرفته است. پارک صفا با 64 هکتار مساحت در سال 1975 بنا شده است. وجود دریاچه و یک آبشار زیبا در جوار آن جلوه ویژه ای به این آن بخشیده اند. امکانات انبوه ای هم برای بازدیدکنندگان انتخاب شده است از جمله بایستی به بازیهای الکتریکی و ماشین های بازی برای نوجوانان، سه زمین تنیس، جاده ویژه دو و راهپیمایی، زمین های ورزش والیبال، ورزش فوتبال و بسکتبال، میدان موانع، بیش از 20 باربیکیو و محوطه پهناور چمن اشاره داشت.

عکس شماره 6 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

پالم جمیرا


جزایر پالم جزایر مصنوعی در دبی،در امارات متحده عربی هستند .این جزایر بزرگترین برنامه های احیاء زمین در دنیا حساب میشوند که در آن ها، بزرگترین جزایر مصنوعی دنیا احداث میشود. این جزایر بدست املاک نخل احداث گردید. این جزایر، پالم جمیرا ، پالم جبل علی و پالم دیره نام دارند.

پالم دیره از تقریبا یک میلیارد متر مکعب تخته سنگ و ماسه تشکیل میشود. کلیه مصالح از معادن امارات متحده عربی استخراج خواهند شد. بین این سه جزیره بیش از صد هتل فانتزی ، ویلاها و ساختمانهای ساحلی مسکونی، تفرجگاه های ساحلی، پارک های تفریحی آبی، غذاخوریها، مراکز خرید، امکانات ورزشی و چشمه های آب معدنی درمانی موجود خواهد بود.

عکس شماره 7 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

پالم جمیرا به شکل یک درخت نخل است که از یک تنه ، یک تاج با 17 ساقبرگ و یک جزیره هلالی اطراف که به شکل یک موج شکن 11 کیلو متری است، تشکیل می شود. این جزیره 5 کیلومتر در 5 کیلومتر بوده و مساحت کل آن بیش از 800 زمین ورزش فوتبال است. تاج با یک پل 300 متری به منطقه اصلی متصل می شود و هلال با یک تونل زیر دریا به بالای نخل وصل می گردد. این جزیره به عنوان "هشتمین عجائب دنیا" شناخته شده است.

مسجد جمیرا


یکی از خوشگل ترین و سرشناسترین مسجدهای شهر دبی، مسجد جمیرا است. از مشخصات آن بایستی به یک گنبد زیبا به بلندی ۱۶ متر، دو مناره به طول تقریبی ۴۰ متر و یک منبر خیلی قشنگ و با شکوه دارای که نمونه ای از معماری مدرن است، اشاره داشت. باحال است بدانید، عکس این مسجد به عنوان نماد ر روی اسکناس های 500 درهمی پرینت شده است. در نماسازی این مسجد از سنگهای بسیار ممتاز به رنگ کرم مایل به صورتی بهره گرفته شده است و بخصوص هنگام غروب بخاطر چراغانی و نور پردازی بسیار تماشایی و گیرا نگاه کرده می شود.

عکس شماره 8 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

خانه شیخ سعید

در ساخت این خانه از معماری منزلهای قدیم ایران در ناحیه کویر و جنوب ایران اقتباس شده است و مواد نخستین ساخت آن را آهک و ساروج تشکیل می دهند. خانه شیخ سعید دارای یک حیاط بسیار بزرگ با پنج بخش مستقل برای اشخاص خانواده است که هر بخش آن شامل یک بالکن، مهمانسرا و شماری اطاق می باشد. بادگیرها، درب ها و پنجره های کنده کاری شده، نورگیر های مشبک چوبی، همه تصویرگر منزلهای قدیمی دبی هستند. این خانه که قدمت آن به سال 1896 بر میگردد، امروزه مجموعه نادری از تصاویر تاریخی، سکه ، تمبر و اسناد تاریخی دبی را در خود میگنجاند.

عکس شماره 9 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

برج خلیفه دبی

برج خلیفه با ۱۶۰ طبقه و بلندی ۸۲۸ متر، هم اکنون عنوان بلند ترین آشمان خراش دنیا است. این برج در خیابون شیخ اضافی در دبی واقع شده است و دبخش های تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری دارد. قسمتی از آن هم به عنوان هتل درنظر گرفته شده است. در دیزاین برج دبی از گل صحرایی اقتباس شده است. این دیزاین نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده بدست باد در طبقات پایان را مدیریت میکنه، بلکه به ساکنان هر کدامین از طبقات نمایی بینظیر و بی اشراف به سوی سایر واحدها را می دهد. همچنین بهره گیری از طاق در نمای برج نمایان کننده اقتباس کردن دیزاینر ها و طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.

عکس شماره ده ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

برج العرب


هتل با شکوه برج العرب در دبی حدود 321 متر بلندی دارد و یکی از ناب ترین هتل های دنیا است. این هتل در دریا بر جزیره مصنوعی در فاصله 280 متری از ساحل خلیج همیشگی فارس قرار دارد که تنها از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد. این هتل اطاقهای عادی ندارد بلکه متشکل از 202 سویت دوبلکس است. کوچولوترین سوئیت آن 169 مترمربع و بزرگترین آن 780 متر مربع است و یکی از قیمتیترین هتل های دنیا می باشد. یکی از رستوران های این هتل به اسم المنتهی به معنی بلند ترین در بلندی 200 متری از سطح خلیج همیشگی فارس قرار دارد با بالابر پانورما قابل دسترسی است .

عکس شماره 11 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

اقامت گاه ایرانی بستکیه

محله بستکیه در بردبی منزلهای باستانی زیبا با بادگیر و البته کوچه های تماشایی دارد. این محله یکی از کهنه ترین منطقه های بردبی است که ساخت آن به سال ١٩٠٠ میلادی بر میگردد، وقتی که تاجران پارچه و مروارید از ناحیه ی بستک ایران (واقع در هرمزگان) به دبی کوچ کردند.

عکس شماره 12 ⇩
عکس دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

**************

مسئول متن : شهرناز ق.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خون خور و خامش نشين که آن دل نازک ««« »»» طاقت فرياد دادخواه ندارددور جهان با خوب ترینها: دبی (2) (12 عکس)


TT / 412 --- TP / 23%گردآوری شده توسط : شهرناز ق.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی :
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :