دور جهان با خوب ترینها: دبی (3) (9 عکس)

دور دنیا با برترین ها: دبی (3)

در این مطلب سریالی قرار است به ترتیب درباره اماکن توریستی دبی، اعیاد ملی و مذهبی در دبی، تعطیلات رسمی، لباس های محلی و رسمی مردم دبی، آداب ورسوم و فرهنگ مردم دبی، هنر و انواع مختلف غذاها و آشامیدنیهای این شهر برای شما حرف زنیم.
در این مطلب سریالی قرار است به ترتیب درباره اماکن توریستی دبی، اعیاد ملی و مذهبی در دبی، تعطیلات رسمی، لباس های محلی و رسمی مردم دبی، آداب ورسوم و فرهنگ مردم دبی، هنر و انواع مختلف غذاها و آشامیدنیهای این شهر برای شما حرف زنیم.

1. گردشگری


اماکن توریستی

سیتی سنتر


سیتی سنتر با زیر عمارتی حدود 370 هزار متر مربع و با بیشتر از 300 مغازه و 13 رستوران و کافی شاپ از بزرگ ترین و عمده ترین مراکزخرید در دبی و خاورمیانه به حساب مییاید. بخش فروشگاهی آن در سه طبقه ساخته شده است. بخش اعظمی از طبقه همکف اختصاص به پارکینگ اتومبیل ها دارد. قسمت دیگری از همین طبقه هم، به مغازه های عرصه کننده ابزار الکتریکی اختصاص یافته است. سایر مغازه های این مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند.

مطلب مرتبط:

دور دنیا با خوب ترینها: دبی (2)

دور دنیا با خوب ترینها: دبی (1)


تصویر شماره 1 ⇩

دیار عجیب وغریب، که بخش دیگر سیتی سنتر است هم انواع مختلف ابزار بازی از جمله تازه ترین بازیهای کامپیوتری و کامپیوتری برای خردسالان و نوجوانان و البته بزرگسالان است. غذاخوریها هم در قسمت دیگری از این مرکز قرار گرفته اند. درکنار آپارتمان بخش فروشگاهی این مرکز، آپارتمان هتل سرشناس سافیتل (منتسب به همین مرکز) و آپارتمان 11 طبقه اداری مرکز قراردارند. نمایشگاه ماشین های Toyota و لکسوس هم از جمله سایر بخش های سیتی سنتر هستند.

مرکاتو

ملاقات از این مرکز را به همه و حتی کسانی که عزم خرید هم ندارند، پیشنهاد میدهیم. گردش در این پاساژ مثل گردش در یک موزه خوشگل منتسب به زمان رنسانس است.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

این مرکز خیلی تماشایی بوسیله آرتیست سرشناس ایتالیایی «دانیل مورللی» و به واسطه معماری دوره رنسانس دیزاین شده است. تماشای معماری چشمنواز این مرکز، خوشی خرید را دوبرابر میکند. این مرکز بیشتر از 90 مغازه و چند غذاخوری و کافی شاپ دارد. شعبه ای از سوپرمارکت بزرگ «اسپینیز» هم در این مرکز قرار دارد. 7 تالار سینما «سنچری سینما» هم از بخش های دیگر این مرکز هستند.

سیاره سحر آمیز

یکی از دوست داشتنیترین مکانها برای خردسالان در دبی، سیاره سحرآمیز در پاساژ سیتی سنتر است. البته وجود بازیهای کامپیوتری متعدد در اینجا، سایر سنین را هم به خود جلب میکند.

تصویر شماره 3 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

چرخ فلک، تاب گردان، قطار الکتریکی، اتومبیل سواری و بازیهای کامپیوتری و الکتریکی گوناگون از جمله امکانات این شهر بازی هستند. مخارج بلیط هر بازی 2 در هم است ولی خردسالان با خرید یک بلیط 50 درهمی قادر هستند تا هر سایز که خواسته باشند از امکانات این شهربازی بهره گیرند.

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی برای نخستین بار در سال 1967 در زمینی 2 هکتاری ساخته شد و در حال حاضر هم به عنوان کهنه ترین باغ وحش کشور های عربی شناخته می شود.

شمار خیلی زیادی از انواع مختلف جانداران مختلف در این محل حفاظت میشوند. همچنین آکواریوم بزرگی برای حفاظت گونه های مختلف دریایی تعبیه گردیده است که بواسطه آن گونه های مختلفی از آبزیان در آن حفاظت میشوند.

تصویر شماره 4 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

در این باغ وحش در حال حاضر 230 گونه جانداری و 248 نمونه پستاندار مثل روباه، شیر، پلنگ، شانپانزه، میمون، گوزن خرس متعدد زرافه و برخی از گونه های در معرض خطر در حال حفاظت است.

دبی مال

یکی از قسمتهایی که سرمایه گذاری های گزافی بر روی آن انجام شده، مراکز خرید این شهر است. اما این پاساژ را می بایست دید تا باور کرد. یکی از بزرگ ترین مراکز خرید دنیا که هر احتیاجی را برآورده میکند. خرید و صرف غذا تبدیل به یکی از جاذبه های جانبی دبی مال شده اند. ۲۲ پرده سینما، پارک Sega World، جهان بازی خردسالان و یک آکواریوم بزرگ از دیگر امکانات این پاساژ هستند. فواره های دبی که جای خود را درمیان جاذبه های دبی یافته اند دقیقا دربرابر درب ورودی این پاساژ قرار دارند. رقص آب این فواره ها همه روزه از ساعت 6 بعدازظهر آغاز می شود.

تصویر شماره 5 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

زوما

اگه درپی مکانی می باشید که غذا خوردن در آن یکی از خوب ترین خاطرات مسافرتتان به دبی باشد گزینه های فراوانی در مقابلتان قرار خواهد گرفت، رستوران هایی در طرح های متنوع و در هر محدوده قیمتی در پیرامون شهر سرگرم به کارند. اما پیشنهاد ما زوماست، رستوران فانتزی ژاپنی با مطبخ باز و سرویس عالی. اگه با خوراکی های ژاپنی معضلی ندارید، این تجربه را از دست ندهید.

تصویر شماره 6 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

شهر گمشده


هتل آتلانتیس دبی یکی از فانتزی ترین اقامتگاه های این شهر است که در بالاترین نقطه پالم جمیرا واقع شده است. غذاخوریها و باشگاه های متعدد این هتل آماده خدمت رسانی به مهمانان خود هستند. پارک آبی، پارک بازی خردسالان و استخر دلفین های آتلانتیس شگفت انگیز اند.

تصویر شماره 7 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

تورهای یک روزه

آژانس های جور وا جوری هستند با برگزاری تورهای یک روزه، شما را از درب هتل برمیدارند، به بیابان گردی و شترسواری میبرند، یک قول خوراک عربی مهمانتان می کنند و بعد از آن شما را به هتل باز می گردانند. اگه درپی ماجراجویی پر عمق تری می باشید تصدیق جهانی خود را همراه با داشته باشید، یک جیپ ۴×۴ اجاره کنید و برای چند ساعت خود را در قلب بیابان های عربی گم کنید.

تصویر شماره 8 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

2. فرهنگ و رسم و رسوم دبی


فرهنگ دبی ریشه مقاومی در سنت اسلامی اعراب دارد. دین اسلام چیزی بیشتر از یک سنت است. این نحوه زندگی است که کلیه امور روزانه دنیوی از بر تن کردن تا خوردن و آشامیدن را هدایت میکند. پس، فرهنگ و میراث امارات متحده رابط های نزدیکی با مذهب آن دارد.

با این حال، در امارات خارجی ها در انجام مهمانی مذهبی خود آزاد هستند، الکل در هتل ها سرو می شود و بر تن کردن لباس آزادانه است.

دولت امارات عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی شهر ابوظبی، درپی حفظ شکل های باستانی هنر و فرهنگ است. با این که، تغییرات گیراای در زندگی اجتماعی انجام شده است، نگرش به بانوان عوض شده است و ورزشهای تازه ای در جوار شترسواری باستانی به مرور زمان شایع میشوند، همچون ورزش گلف، بیابان کهن دبی و مسابقات گلف شهر ابوظبی و قیمتیترین رقابت اسب دوانی جهان، جام جهانی دبی، که هر سال در ماه مارس (اسفند ماه-ماه فروردین) به انجام رسانده میشود. در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش کشور عربستان که سعی بر پیش گیری از رواج دین های دیگر دارد. کلیساهای بسیاری یافت می شود. بخاطر این که بسیاری از آسیایی ها، امارات را به عنوان میهن دوم خود پذیرا بوده اند، غذاخوریها و مراکز فرهنگی آسیایی بسیاری در این کشور یافت می شود. همچنین شمار کمی مرکز و مدرسه اروپایی هم یافت می شود.

دبی مصداق حقیقی همزیستی مسالمت آمیز تمام فرهنگها و ملیت ها در جوار هم و از این لحاظ در کل ناحیه نادر است. بیشتر از 180 ملیت در این شهر در جوار هم در صلح و صفا میزیند و به عنوان مثال، در ناحیه بَردُبی، در فاصله ای نزدیک، هم مسجد اهل تسنن، هم مسجل اهل تشیع، هم کلیسا و هم معبد هندوها نگاه کرده می شود.

در مراکز خرید هم شما امکان می دارد زنی را با نقاب و روبند نگاه بکنید که با زنی اروپایی بی حجاب دوشادوش یکدیگر راه می روند و باحال آنکه هیچیک از این دو، طرف دقت و حیرت دیگران نمی باشند

3. لباس رسمی


جمعیت محلی لباس محلی خود را در جاهای عمومی می بر تن کنند. برای آقایان دشاشه یا خاندورا است که یک پیراهن بلند سفید که با یک سرپوش سفید یا سرخ به اسم کرا پوشیده می شود. این سرپوش به وسیله یک طناب سیاه (آکال) نگاه داشته می شود.

شیوخ و تجار معلم هم ردای باریک سیاه یا قهوه ای (به اسم بیشت یا میشله) روی دشداشد در رویدادهای مهّم می بر تن کنند که معادل ژاکت شام در فرهنگ غرب است.

تصویر شماره 9 ⇩
تصویر دور دنیا با خوب ترینها: دبی (3)

در جاهای عمومی بانوان عبای سیاه می بر تن کنند که چادری سیاه و بلند است که لباس های آنها را پنهان میکند بعلاوه یک روسری که شیله نامیده می شود. اکثر پارچه عبا از حریر خیلی ظریف و امکان می دارد از جلو گشوده شود. برخی بانوان همچنین یک نقاب باریک معضلی برای پوشاندن صورت با دستکش بهره میگیرند.

و بانوان سن دارتر هنوز از ماسک چرمی به اسم بورف بهره میگیرند که بینی، ابرو و چانه را می گیرد. با این که این البسه بیشتر بوسیله نسل مسن بهره گرفته میشود و بانوان نوین اکثر واپسین مد برندهای بین الملل را می بر تن کنند.

**نظرات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: فيروز ح.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بکوش خواجه و از عشق بی‌نصيب مباش ««« »»» که بنده را نخرد کس به عيب بی‌هنریدور جهان با خوب ترینها: دبی (3) (9 عکس)


TT / 446 --- TP / 30%

گردآوری شده توسط : فيروز ح.
تاریخ گردآوری : 2018-04-12
در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :