طلا و جواهرات با این کارها ضرر نگاه می کنند!

طلا و جواهرات با این کارها آسیب میبینند!

طریقه محافظت از طلا و جواهرات

بیشتر ما زنهای ایرانی، از طلا و جواهر زیاد بهره میگیریم، اصلا داشتن طلا و جواهر را به عنوان یک دارایی و گاهی اصالت می‌دانیم، اما در رابطه با ی محافظت از آن ها هم چیزی می دانیم؟

استفاده همیشگی از طلا
زیور آلات ساخته شده از طلا وسوسه کننده هستند. همه عاشقت هستند همیشه یک تکه طلا با خودشون داشته باشند. یک گردنبند که همیشه در گردن است یا حلقه عروسی. اما استفاده هر روز از طلا آن را قدیمی می کند. چنانچه دوست دارید همیشه از یک تکه طلا بهره گیرید نمی بایست آن را دائماً همراه داشته باشین. زمان کار، شست و شو و خواب باید آن ها را در بیاورید وگرنه مستهلک میشوند.

دوش یا شنا با جواهرات
وقتی که حمام میکنید یا شنا می کنید نمی بایست از طلا و جواهر بهره گیرید. آب یک ساینده طبیعی است. همانگونه که آب رود سنگ ها را می ساید. کم کم همین اتفاق برای سنگ گران یا طلا می افتد. نه تنها آب که هر نوع مایع دیگری هم قادر هست به جلا و خوشگلی فلز یا سنگ پر ارزش آسیب بزند.

مکانی که از طلا محافظت می کنید
شما نمی بایست دائم از این نوع زیور آلات بهره گیرید اما چگونه باید از آن محافظت کنید؟ قطعاً باید در مکان امنی بگذارید. آزاد

وقتی که حمام میکنید یا شنا می کنید نمی بایست از طلا و جواهر بهره گیرید. آب یک ساینده طبیعی است.

کردن زیور آلات در هر جاای نه تنها امکان گم شدن آن را فراهم می کند بلکه شما قادر نیستید پیش بینی بکنید امکان می دارد در معرض چه چیزهایی قرار بگیرد. همیشه یک مکان امن و ثابت انتخاب بکنید که طلا یا هر زیور آلاتی را در آن بگذارید. با این کار هم آن ها را گم نمی کنید و هم احتمال زیانهای محیطی آن را کاهش میدهید.

شست و شو با ماشین های آلترا سونیک
یک راه برای شست و شوی طلا و جواهر بهره گیری از ماشین های شست و شوی آلترا سونیک است. اما این ماشین ها برای هر نوع زیورآلاتی معقول نیست و شما نمی بایست زمرد، مرجان و مروارید یا هر نوع سنگ نرم دیگری را در این نوع ماشین هابگذارید.

غوطه ور کردن جواهرات در مواد شوینده
این که زیور آلات را با بعضی از مواد شوینده معقول بشویید کار خوبی است اما چنانچه آن را برای مدت زیادی در این مواد نگه دارید قطعاً کیفیت جلا و خوشگلی آن را برطرف میکنید. مثلاً فلز نقره در بلند مدت مشکی میشه یا رنگ طلا را می پراند.

فشار آوردن به سنگ تزئینی
این اتفاق معمولاً در رابطه با سنگهای روی انگشتر می افتد. وقتی که حلقه ای تنگ است شما برای بدست کردن یا در آوردن آن معمولاً از فراز و نشیب به آن فشار می آورید. این کار کم کم سبب شل شدن، جابه مکانی یا شکستن سنگ روی حلقه تان می‌شود. همچنین بازی با پلاک گردنبند هم همین معضل را بوجود مییاورد.

چنانچه طلا و جواهرتان کثیف شده و جلایش را از دست داده، به یک طلا ساز مراجعه نمایید تا با سیستم های راجع به پاک کاری که یکی از آن ها دستگاه بخار و یا دستگاه پرداخت طلا است، طلای شما را مجدد جلا بدهند.--انتها--

تهیه کننده : آذرمهر ف.

هنر در خانه در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خرم شد از ملاحت تو عهد دلبری ««« »»» فرخ شد از لطافت تو روزگار حسنطلا و جواهرات با این کارها ضرر نگاه می کنند!


TT / 143 --- TP / 26%

گردآوری شده توسط : آذرمهر ف.
تاریخ گردآوری : 2018-03-05
در دسته بندی : جواهرات
برچسب ها : آسیب , کارها , میبینند

مطالب مرتبط