«حافظه عمیق» شرکت گوگل قدرتمند به آموزش است

«ذهن عمیق» گوگل قادر به یادگیری است

پلتفرم "ذهن عمیق” گوگل هم اکنون می تواند خود را بر اساس اطلاعت نگه داشته شده آموزش دهد، اندیشد، بر آن شوی نماید و به راه حلهای تازه برسد. این همان مکانیزمی است که ذهن بشر قادر به انجام آن است.
وب سایت گجت نیوز - مختار منوچهرابادی: پلتفرم "ذهن عمیق” گوگل هم اکنون می تواند خود را بر اساس اطلاعت نگه داشته شده آموزش دهد، اندیشد، بر آن شوی نماید و به راه حل های تازه برسد. این همان مکانیزمی است که ذهن بشر قادر به انجام آن است.


پلتفرم "ذهن عمیق” گوگل (DeepMind) بر اساس دستگاه ای موسوم به رایانه عصبی تشخیص پذیر (DNC) فعالیت میکند. این سامانه قادر هست با بهره گیری از دیتاهای نگه داشته شده رایانه های متعارف، آنها را با هوش مصنوعی و شبکه عصبی همگام سازد. الکساندر گراویس و گرگ وین از پژوهشگران پروژه دیپ مایند می گویند: این مدل قادر هست فعالیتی شبیه به شبکه های عصبی به منظور آموزش داشته باشد و همچنین می تواند دیتاها را نگه دارد.

همانند مغز انسان، شبکه عصبی تشخیص پذیر، کلکسیون به هم تنیده ای از گره های شبکه ای (nodes) را به مورد استفاده قرار می ردهد تا بتواند مراکز مورد نیاز برای انجام یک عملیات را فعال کند. در این روش، هوش مصنوعی با بهینه سازی گره های شبکه ای قصد دارد تا با سرعتترین راه حل را یابد. در طول وقت این سیستم قادر هست با بهره گیری از دیتاهای مورد نیاز به پاسخ های صحیح تر و بسیار کارآمد تر برسید.
توانمندی پلتفرم "ذهن عمیق” گوگل در تشخیص عالیت های احتمالی

تیم فعال در زمینه "ذهن عمیق” با ارائه دو مثال می خواهند توانمندی های هوش مصنوعی خود را برای همه جلا دهند؛

در رابطه با نخست اطلاعات عالیت های فامیلی در یک شجره نامه خانوادگی به رایانه عصبی تشخیص پذیر داده شد، این سیستم کامیاب شد تمامی ارتباطات فامیلی احتمالی موجود در این شجره نامه را شناسایی کند.
در مثال دوم نقشه های سیستم حمل و نقل زیر زمینی لندن به این سیستم داه شد و سیستم کامیاب شد تمامی مسیرهای احتمالی و انواع ارتباطات ممکن نگاه کن مسیرها را شناسایی کند. با بکارگیری این فناوری، سامانه فوق قادر هست خوب ترین مسیر نگاه کن دو نقطه از متروی سرشناس لندن را بدون برنامه ریزی قبلی کشف بکند.

بجای استخراج یک راه حل از برنامه های و دیتاهای ورودی، این سیستم قادر هست راه حلهای خود را با پردازش اطلاعات برداشت کند؛ راه حل هایی که قبلا به صورت دیتاهای ورودی در سیستم قرار نگرفته است و سیستم خود کامیاب به خلق آنها شده است.

این همان فرایندی بود که بر اساس آن د”یپ مایند” قادر بود قهرمان بازی "گو” را غلبه کند. در این بازی میلیونها حرکت بالقوه و بی نهایت مخلوطهای گوناگون به منظور برنده شدن در بازی وجود دارد. در واقع نام این کمپانی در سال ۲۰۱۶ بعد از آن که یک بازیکن حرفه‌ای گو را برای اولین بار غلبه کرد بر سر زبان‌ها افتاد.

DNC قادر هست پیش قراول یک هوش مصنوعی برتر در جهان تکنولوژی های توسعه یافته باشد که می تواند همانند انسان اندیشد، بیاموزد و بر آن شوی نماید.

----انتهاي مطلب----

تهیه کننده : شادی س.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش برانيم جهان در نظر راهروان ««« »»» فکر اسب سيه و زين مغرق نکنيم«حافظه عمیق» شرکت گوگل قدرتمند به آموزش است


TT / 110 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : شادی س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : قادر
برچسب ها : عمیق , گوگل

مطالب مرتبط