حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

مدیر کمیته امداد درمیان از کمک ۲ میلیارد و ۴۳۹ میلیون ریال حامیان به ایتام تحت حمایت از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: کمک‌های مردمی و سازمان‌ها در این مدت ۴۴۲ درصدی رشد داشته است.

عکس   حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

احمد بصیری پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در درمیان اظهار داشت: کمک به ایتام و دستگیری از آنها اجر معنوی زیادی به دنبال دارد که ائمه اطهار(ع) بارها پیروان خود را به نوازش و دلجویی از ایتام سفارش کرده اند.

وی تصریح کرد: ایتام تحت پوشش این مرکز در شهرستان درمیان ۴۷۳ نفر است که ۴۶۳ نفر از این تعداد دارای حامی هستند و ۱۰ نفر باقیمانده یک نفر زیر ۱۸ سال و ۹ نفر بالای ۱۸ سال هستند.

مدیر کمیته امداد درمیان افزود: ۲۷۰ نفر از این ایتام دختر و ۲۰۳ نفر پسر هستند و ۴۰۸ نفر محصل و ۶۵ نفر غیرمحصل هستند که ۸۰ نفر در جامعه شهری و ۳۹۳ نفر در روستا زندگی می کنند که توسط یک هزار و ۳۳۱ حامی حمایت و پشتیبانی می شوند.

بصیری پور یادآور شد: ۴۲۱ نفر حامی در طرح محسنین حضور دارند که ۵۷ یتیم زیر ۱۰ سال و ۴۱۶ نفر بین ۱۰ تا ۱۸ سال را حمایت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست امسال ۲ میلیارد و ۴۳۹ میلیون ریال توسط حامیان پرداخت شده است که متوسط درآمد ماهیانه هر یتیم ۵۱ هزار تومان برآورد شده است.

سهم شهرستان درمیان در طرح آتیه کمیته امداد ۳۷ نفر است

مدیرکمیته امداد درمیان با اشاره به طرح آتیه گفت: سهم شهرستان درمیان در این طرح ۳۷ نفر است که تارسیدن به سن قانونی حساب سپرده ای به نام ایتام باز می شود و توسط کمیته امداد ماهیانه مبلغی در آن سپرده گذاری می شود تا بعد از رسیدن به سن ۱۸ سالگی مقداری هم دولت بر این سپرده می افزاید و سرمایه برای بازار کار در اختیار ایتام قرار می گیرد.

بصیری پور با اشاره به افزایش ۴۴۲ درصدی کمکهای مردمی و سازمانها در شش ماهه نخست امسال اذعان داشت: در این مدت ۶۹۲ میلیون ریال کمکهای مردمی و سازمانها جمع آوری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۱۲ میلیون و ۳۸۸ هزار ریال بوده است رشد قابل توجهی داشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۹۶ مورد جهیزیه به ارزش ۲ میلیارد و ۵۷ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال پرداخت شده است و ۱۸۹ نفر نیز در نوبت دریافت جهیزیه هستند که امیدواریم با کمک خیرین هر چه زودتر این امر محقق شود.

— ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد —

نگارنده : شهاب ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سلطان غم هر آن چه تواند بگو بکن
««« »»»
من برده‌ام به باده فروشان پناه از او

حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *