حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

حامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند

مدیر کمیته امداد درمیان از کمک ۲ میلیارد و ۴۳۹ میلیون ریال حامیان به ایتام تحت حمایت از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: کمک‌های مردمی و سازمان‌ها در این مدت ۴۴۲ درصدی رشد داشته است.

احمد بصیری پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در درمیان اظهار داشت: کمک به ایتام و دستگیری از آنها اجر معنوی زیادی به دنبال دارد که ائمه اطهار(ع) بارها پیروان خود را به نوازش و دلجویی از ایتام سفارش کرده اند.

وی تصریح کرد: ایتام تحت پوشش این مرکز در شهرستان درمیان 473 نفر است که 463 نفر از این تعداد دارای حامی هستند و 10 نفر باقیمانده یک نفر زیر 18 سال و 9 نفر بالای 18 سال هستند.

مدیر کمیته امداد درمیان افزود: 270 نفر از این ایتام دختر و 203 نفر پسر هستند و 408 نفر محصل و 65 نفر غیرمحصل هستند که 80 نفر در جامعه شهری و 393 نفر در روستا زندگی می کنند که توسط یک هزار و 331 حامی حمایت و پشتیبانی می شوند.

بصیری پور یادآور شد: 421 نفر حامی در طرح محسنین حضور دارند که 57 یتیم زیر 10 سال و 416 نفر بین 10 تا 18 سال را حمایت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شش ماه نخست امسال 2 میلیارد و 439 میلیون ریال توسط حامیان پرداخت شده است که متوسط درآمد ماهیانه هر یتیم 51 هزار تومان برآورد شده است.

سهم شهرستان درمیان در طرح آتیه کمیته امداد 37 نفر است

مدیرکمیته امداد درمیان با اشاره به طرح آتیه گفت: سهم شهرستان درمیان در این طرح 37 نفر است که تارسیدن به سن قانونی حساب سپرده ای به نام ایتام باز می شود و توسط کمیته امداد ماهیانه مبلغی در آن سپرده گذاری می شود تا بعد از رسیدن به سن 18 سالگی مقداری هم دولت بر این سپرده می افزاید و سرمایه برای بازار کار در اختیار ایتام قرار می گیرد.

بصیری پور با اشاره به افزایش 442 درصدی کمکهای مردمی و سازمانها در شش ماهه نخست امسال اذعان داشت: در این مدت 692 میلیون ریال کمکهای مردمی و سازمانها جمع آوری شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 312 میلیون و 388 هزار ریال بوده است رشد قابل توجهی داشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال 96 مورد جهیزیه به ارزش 2 میلیارد و 57 میلیون و 510 هزار ریال پرداخت شده است و 189 نفر نیز در نوبت دریافت جهیزیه هستند که امیدواریم با کمک خیرین هر چه زودتر این امر محقق شود.

-- ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد --

نگارنده : شهاب ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سلطان غم هر آن چه تواند بگو بکن ««« »»» من برده‌ام به باده فروشان پناه از اوحامیان بیش از ۲ میلیارد ریال به ایتام درمیان کمک کردند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهاب ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : ریال , ایتام

مطالب مرتبط