در حاکمیت آمریکا چه خر و چه فیل حاکم باشد فرقی نمی کند

در حاکمیت آمریکا چه خر و چه فیل حاکم باشد فرقی نمی کند

امام جمعه مشهد مقدس با بیان این که به تعبیر غربی‌ها در حاکمیت ایالات متحده چه تهیه کن و چه فیل حاکم باشد فرقی نمی‌کند نقل کرد: دولت قبلی ایالات متحده افتخارش این بود که پس از برجام تحریم‌ها علیه کشورمان را افزایش داده‌ است دولت تازه هم از ابتدا رجز می‌خواند که برجام را پاره می‌کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد مقدس در حرم منزه رضوی با اشاره به مشیت الهی بیان داشت: اختیار و اراده انسان تا مکانی است که خداوند مشیت کرده است.

وی ادامه داد: در دو حوزه ذات پروردگار و ساختار بشر، انسان اراده محدودی دارد و اراده پروردگار حاکم است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: همین موضوع سبب شده تا زندگی انسان تاریک باشد و قادر نباش آینده را حدس زد.

وی تصریح کرد: کسانی که جوانان را در معرض بحران میگذارند عقیده دارند که هرکاری که به انجام میرسانند درپی گذراندن یک شبه مسیری طولانی هستند، اینشکلی افراد دست به کارهای ناشایستی می زنند؛ در حالی است که یک شبه به همه ذلت ها رسیده و سقوط می کنند.

علم‎الهدی با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی نقل کرد: جمعیت میلیونی زائر اربعین نماد دو جریان است، جریان نخست مربوط به دیروز و جریان دوم متعلق به امروز است.

وی ادامه داد: در جریان دیروز همراهی با سید الشهدا(ع) در جاده ها نمایانگر می شود، محیط سرزمین کشور عراق را شعار و ندای یا حسین(ع) فراگرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که مسئله ای که امروز انسان را به مخاطره مییاندازد تذکری است که در زیارت اربعین به آن توجه شده، تأکید کرد: امام حسین(ع) خود را فدا کرد که مردمان را از جهالت و ذلالت نجات دهد و جهالت و حیرت ذلالت امروز دنیا را به مخاطره مییاندازد.

علم اهدی در ادامه با اشاره به انتخاب ترامپ به عنوان ریاست جمهوری ایالات متحده اضافه کرد: مردمی که ادعای خوب تری در عرصه علم و تکنولوژی از همه دنیا را دارند و منابع قدرت اقتصادی را منحصر به خود نگه داشته اند، مجبورند رئیسی کسی را بپذیرند که متهم به فساد اخلاقی است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: اینشکلی اقدامات با تکیه بر پول و قدرت است و کسانی که ادعای برجسته ترین انسان ها را روی کره زمین بودن را دارند، باید بپذیرند چنین فردی رئیسی آن ها را قبول کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در کشوری که ادعای دموکراسی و مردمان سالاری گوش بشر را کر کرده، عده ای از مردمان آگاه که خود را در شُرف رئیسی چنین وجود می داری می نگاه کنند احساس خطر می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان این که این افراد برای اعلام خطر به خیابان ها ریخته اند تا جیغ بکشند که بشریت به فریادشان برسند، تأکید کرد: به جان این افراد سگ های درنده می اندازند که اندامشان را تکه تکه کند؛ آیا واقعا جهالت از این بدتر وجود دارد.

وی نقل کرد: متأسفانه ای عده ای که ادعای سیاست مداری در مملکت ما دارند درصدد توسعه تعامل با این جانوران هستند و گسترش تعامل با این افراد را پیشنهاد میدهند.

علم الهدی با بیان این که فرقی نمی کند که چه کسی ریاست جمهوری ایالات متحده بشود، خاطرنشان کرد: در حاکمیت ایالات متحده بنا به تعبیر غربی ها چه تهیه کن و چه فیل حاکم باشد فرقی نمی کند، دولت قبلی ایالات متحده افتخارش این بود که پس از برجام تحریم ها علیه کشورمان را زیاد کرده ایم، دولتی که آمده هم از ابتدای کار دارد رجز می خواند که برجام را پاره می کند.

وی اضافه کرد: از دولت آقایان می خواهم که نقطه ضعف تحریم را به دشمن نمایان نکنید که سبب تأکید آن ها شود و امروز بگوییم اجرای برجام که مجدد دشمن بر روی آن تأکید کند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: ده ها میلیون نفر از مردمان حرکت کرده اند تا خط امام حسین(ع) را در پیش بگیرند و دنیا را از جهالت نجات دهند؛ رفتن به کربلا، زیارت گنبد و ضریح 6 گوشه نیست بلکه رفتن به کربلا با پای پیاده به معنای این است که ما دنباله رو امام حسین(ع) هستیم تا با فدا کردن خود جهالت را برطرف بکنیم.

وی اضافه کرد: نماد امروز مسئله زیارت، اربعین و پیاده روی است؛ سیستم های گوناگون کشور هم باید یاری رسانند، ضعفا و فقرا در این راه پای کار آمده اند و راهی شده اند، ولی عده ای سودجو در آژانس ها بلیت یک میلیون تومانی را دو میلیون و پانصد هزار تومان به فروش میرسانند و در لشکر عمر سعد هستند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: چرا باید هر نفر 25 هزار تومان پول بیمه بدهند، اگه بیمه ضروری است دستگاه ها و شرکت های بیمه افراد را بیمه کنند، تهیدستی که برای اربعین می‎رود با کسانی که برای عیاشی به کشور ترکیه می روند باید 25 هزار تومان بیمه بدهد؟

امام جمعه مشهد بیان کرد: دولت کشور عراق 40 دلار از هر فرد برای ویزا می گیرد، این چه مهمان نوازی است؟ دولت می خواهد در اربعین کاسبی کند درحالی که رفتگران در کربلا و نجف آشغال از زیر پای زائر امام حسین (ع) جمع می کنند.

وی در پایان تأکید کرد: شما دولت شیعه کشور عراق هستید، چرا اینشکلی برخورد می کنید، مسؤولان با مقامات عراقی مذاکره کنند تا مخارجهای اربعین حسینی قیمتی نشود.

*********************

مسئول متن : ايراندخت د.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خون شد دلم به ياد تو هر گه که در چمن ««« »»» بند قبای غنچه گل می‌گشاد باددر حاکمیت آمریکا چه خر و چه فیل حاکم باشد فرقی نمی کند


TT / 149 --- TP / 17%گردآوری شده توسط : ايراندخت د.
تاریخ گردآوری : 2016-11-11
در دسته بندی : فرقی
برچسب ها : حاکمیت
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :