حضور در اجلاس ICA موجب تسهیل ارتباط خارجی تعاونی ها می شود

حضور در اجلاس ICA موجب تسهیل ارتباط خارجی تعاونی ها می شود

معاون امور بین‌الملل اتاق تعاون کشورمان با اعلام این خبر که باید در انجمن ماه آتی ICA با حضور جدی و اعزام نمایندگان آگاه و مطلع، روابط سازنده‌ای با برترین‌های بخش تعاون جهان آغاز کنیم، گفت: در سایه تعاملات جدی با ICA با سازمان‌های معتبر جهانی رابطه سازنده‌ای بگیریم.

قراگوزلو در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر که یک ماه آینده انجمن ICA «انجمن منطقه ای تعاون» به انجام رسانده خواهد شد، بیان داشت: این انجمن در دهلی بدیع به انجام رسانده میشود در حالی که رای گیری هیأت رئیسه در این انجمن به جریان خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: پیش از این، کشورمان حضور پررنگی در رای گیری نداشت و بهره مندی از موقعیت مهم و موثرمان و همچنین برقراری ارتباطات اقتصادی، اجتماعی، تجاری و فرهنگی راضی کننده عدم.

معاون امور بین الملل اتاق تعاون کشورمان با تأکید بر این که باید افرادی کاندیدا شوند که پتانسیل بالایی دارند، تصریح کرد: به مکان آن که کشورهایی نظیر چین و هند را در عدم رأی دادن به کشورمان تقصیرکار آگاهی بداریم، ذره نگاه کنی به روی خودمان باید بگیریم، چرا که این پرسش مطرح خواهد شد که آیا گزینه های خوبی را اعلام کرده ایم یا خیر؟

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: افرادی که بر محیط کشورمان و به چندین زبان خارجی به طور کامل مسلط باشند، در کنار اشراف کامل بر موضوع تشکل های بین المللی باید توانمندی های ضروری را برای انتخاب شدن برای هیأت رئیسه انجمن داشته باشند.

قراگوزلو با تأکید بر این که همه کشور فارغ از فعالیت های سیاسی باید از گزینه مطرح شده به طور کامل حمایت کنند، گفت: علاوه بر این که این انجمن رابطه ما را با سازمان های بین المللی تقویت می کند، موجب ارتقاء جایگاه کشورمان در مجامع بین المللی خواهد شد.

وی اضافه کرد: سازمان های بین المللی همانند UN، IMF، WORLD BANK، UNDP، برای دریافت تسهیلات بین المللی، گرفتن پروژه های مهم و اقدامات اجرایی و ایجاد رابطه تنگاتنگ از مسیر ICA تسهیل خواهد شد؛ چیزی که برای ما اهمیتی می دارد، پکیج عرصه بین المللی است و حقیقتهای تلخی هم در این عرصه وجود دارد که می توان به قدرت غرب در آن اشاره کرد.

معاون امور بین الملل اتاق تعاون کشورمان با بیان این که اکثر کشورهای غربی و توانا، حامی بسیاری از برنامه های ICA هستند، گفت: کشورمان نه ظرفیت حمایت دارد و نه چنین مخارجی قادر هست بابت حمایت توجه کرد کند، بنابراین قدرت واقعی آنان را می پذیریم.

وی گفت: رحلت کرده، یا از پیش باخته بودیم و یا آن که نسبت به مسائل توهم داشتیم؛ توهم یعنی آن که 50 کشور آفریقایی مساوی با 5 کشور اروپایی خواهند بود، در حالی که شاخص جمعیتی، مساحتی، درآمدی و عملیاتی در رأی گیری ها اثرگذار خواهند بود، بنابراین، 3 تولیدکننده برتر جهان یعنی ایالات متحده، چین و کشور ژاپن جمعاً 15 تریلیون دلار، قدرت چانه خانمی شان را زیاد میکند، در نتیجه ما در عرصه بین الملل به طورکلی هم توهم را باید کنار قرار بدهیم و هم به وحشت افت را.

قراگوزلو معتقد است که ICA به کشورمان یاری میرساند تا به سازمان های بین المللی نزدیک شود و این که روابط دوجانبه را در چتر ICA جلو ببریم، چرا که شروع رابطه در این عرصه، ادامه رابطه در بخش خصوصی ما پیش خواهد آمد.

****لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد****

نگارش از: شهاب ط.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

درويش نمی‌پرسی و ترسم که نباشد ««« »»» انديشه آمرزش و پروای ثوابتحضور در اجلاس ICA موجب تسهیل ارتباط خارجی تعاونی ها می شود


TT / 105 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : شهاب ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجلاس
برچسب ها : موجب , تسهیل , تعاونی

مطالب مرتبط