حضور مسیحیان برای مقابله با داعش در موصل، نتیجه محرم و عاشوراست

حضور مسیحیان برای مقابله با داعش در موصل، نتیجه محرم و عاشوراست

قدرت محرم و عاشوراست که مسیحیان عراقی را متوجه فرهنگ اهل بیت(ع) کرده تا در مقابل کفار و گروهک تروریستی داعش بایستند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله نوری همدانی قبل از ظهر امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، خلال تقدیر از حضور شکوهمند مردمان در مراسمات عزاداری أباعبدالله الحسین(ع)، بیان داشتند: بحمدالله امسال شاهد حضور باشکوهی از سوی مردمان در دسته جات عزاداری و مراسمات حسینی بوده ایم که نمایان کننده بزرگی مکتب عاشوراست.

این مرجع تقلید با تأکید بر این که باید مکتب عاشورا را گرم نگاه داشت، ابراز داشتند: باید توجه بیشتری به این مکتب شود؛ چراکه مکتب تشیع در مقابل کفر بوده و دشمنان در محیط جایزی به دنبال تضعیف آن هستند.

ایشان به اوضاع کشور عراق اشاره کردند و نقل کردند: امروز ارتش و جمعیت حشدالشعبی کشور عراق به دنبال آزادسازی موصل هستند که در میان آنان مسیحیانی نیز موجود بوده و با این شعار که ما فرزندان جون و وهب بوده و موصل را آزاد خواهیم کرد، در حال مبارزه می باشند.

این استاد برجسته حوزه یادآور شدند: قدرت محرم و عاشوراست که این افراد را متوجه فرهنگ اهل بیت(ع) کرده تا در مقابل کفار بایستند.

معظم له در پایان خاطرنشان ساختند: امروز دشمن در حال تضعیف مکتب تشیع با بهره گیری از مسائل موهن در محیط جایزی است؛ پس ما نیز باید مراقب این نقشه دشمنان باشیم.

**************************

تهیه شده توسط: اردوان ی.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساغری نوش کن و جرعه بر افلاک فشان ««« »»» چند و چند از غم ايام جگرخون باشیحضور مسیحیان برای مقابله با داعش در موصل، نتیجه محرم و عاشوراست


TT / 37 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : اردوان ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : عاشوراست
برچسب ها : داعش , مسیحیان , نتیجه , موصل

مطالب مرتبط