حضور ۳۳ میلیون نفر از مردم در سرشماری اینترنتی

حضور ۳۳ میلیون نفر از مردم در سرشماری اینترنتی

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به حضور بیش از ۳۳ میلیون نفر از هموطنان کشورمان در سرشماری اینترنتی ، گفت: مردم خراسان جنوبی، سمنان و بوشهر در سرشماری اینترنتی پیشقدم هستند واستان تهران نیز به حد نصاب نرسیده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ امیرعلی پارسا ظهر امروز (چهارشنبه28 مهرماه) در حاشیه مراسم افتتاحیه حضوری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون بیش از33 میلیون نفر از مردم کشورمان در سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی شرکت کردند و اطلاعات خود را به ثبت رسانده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نزدیک به 41 درصد مردم در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند و سایر مردم نیز 3 روز دیگر فرصت دارند تا در سرشماری اینترنتی اطلاعات خانوار خود را ثبت کنند.

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن نیز به صورت حضوری از امروز تا یک ماه آینده انجام می گیرد، تصریح کرد: ماموران آمار به درب منازل هموطنان مراجعه کرده و اطلاعات آنها را دریافت خواهند کرد که امیدواریم هموطنان در این راستا همکاری کنند و عدم همکاری آنان نیز ثبت خواهد شد.

پارسا عنوان کرد: حتی یک ایرانی هم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن از قلم نمی افتد و تمامی هموطنان باید در سرشماری عمومی نفوس و مسکن شرکت کنند.

وی تصریح کرد: هموطنان عزیز باید مدارک هویتی و کد پستی خود را به ماموران آمار ارائه دهند و اطلاعاتی نظیر متراژ منزل، اجاره ای بودن، نوع سازه و سایر پرسشهای آمارگیران را باید پاسخ دهند.

رئیس مرکز آمار ایران درباره اینکه کدامیک از استانهای کشور در ثبت نام اینترنتی پیشقدم هستند، گفت: خوشبختانه در سرشماری اینترنتی استانهای کوچکتر و با امکانات کمتر فعالیت چشمگیری داشته اند و حتی در برخی نقاط نیز مردم امکانات اینترنتی را به مساجد و یا حسینیه ها برده اند و به ثبت نام هموطنان اقدام کردند اما در شهرهای بزرگ این مهم به طور کامل انجام نشد و همچنان فرصت برای سرشماری اینترنتی باقی است.

پارسا افزود:خراسان جنوبی، سمنان و بوشهر در هدفگذاری تعیین شده برای سرشماری اینترنتی پیشقدم هستند ا ما برخی استانها به حدنصاب نرسیده اند و تهران نیز از جمله آنها است.

وی با بیان اینکه اطلاعات آماری خانوارهای غایب نیز کسب خواهد شد، گفت: ماموران مرکز آمار به درب منازل همه مردم مراجعه می کنند اما برای خانوارهای غایب برگه ای بر روی درب منازل الصاق خواهد شد و افرادی که به هر دلیلی غیبت دارند می توانند با شماره تلفن های نوشته شده بر روی برگه ها تماس بگیرند و اطلاعات خود را ارائه دهند.

**با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى دهيد**

نگارش: آبگينه ث.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دليل راه شو ای طاير خجسته لقا ««« »»» که ديده آب شد از شوق خاک آن درگاهحضور ۳۳ میلیون نفر از مردم در سرشماری اینترنتی


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : آبگينه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : سرشماری , اینترنتی

مطالب مرتبط