حضور نیروهای فرامنطقه ای مخل امنیت خلیج فارس است

حضور نیروهای فرامنطقه ای مخل امنیت خلیج فارس است

دبیر شورای مناسب امنیت ملی نقل کرد: جمهوری اسلامی همواره یک سیاست دارد و آن این است که حضور نیروهای فرا منطقه‌ای مخل امنیت در خلیج فارس است و برقراری امنیت با حضور کشورهای همسایه محقق می‌شود، متاسفانه ادبیات ترویج شده بیگانگان در منطقه فرصت رزمایش و تامین امنیت را از همسایگان ما گرفته است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دریابان علی شمخانی سه شنبه شب بعد از بازدید از هشتمین نمایشگاه نگاه کن المللی صنایع دریایی و دریا نوردیوی نقل کرد: مردمان کشور عراق بر آن شدند به مدد متحدان خاک خود را از وجود تکفیری های پرورش کشف کرده در مدارس برخی کشورهای منطقه پاکسازی کنند، این که به چه صورت این کار را به انجام رسانند، از چه مشاوره ای استفاده کنند و درچه زمان بندی عمل کنند تابع اراده ملت کشور عراق است و کاری به تاثیر رسانه ها ندارد.

شمخانی درمورد رابطه تحریم های روزهای گذشته با موضوع آزاد سازی موصل و حضور ارتشی در کشور سوریه اضافه کرد: این موضوع به هم ربطی ندارد ، نه ملت و نه مسئولان عراقی و مرجعیت این کشور توجهی به فضاسازی های رسانه ای ندارند.

وی همچنین در بازدید از این نمایشگاه درمورد توانمندی جمهوری اسلامی در توسعه صنایع ارتشی دریایی زیر سطحی ها و موشکی نیز نقل کرد : در دهه 60 که فرمانده نیروی دریایی بودم ، از کارخانه های نیروی دریایی ارتش در بندرعباس بازدید داشتم ، چراغ های حوض خشک خاموش بود و به آنها اعلام کردم حوض خشکی که چراغ های آن در شب خاموش باشد به معنای فوت شده بودن آن است.

وی بیان کرد: در همان لحظه قدرت ساخت ما پائین بود اما امروز در تمامی ابعاد ،تولید انواع شناور ،در بحث تعمیر و نگهداری بومی شده است ، ظرفیت خوبی در کلیت صنایع دریایی کشور به وجود آمده است که همزمان با اراده و تاکید مقام معظم رهبری در کشور که سواحل مکران باید پیشرفت کند ، تلفیق پتانسیل با این الزام شرایطی را فراهم می کند که ما به منظور داشتن یک توسعه پایدار و جایگزینی در آمدهای غیر نفتی به مکان نفت که پایان می پذیرد به این نوع صنایع توجه بکنیم.

دریابان شمخانی با بیان این که امروز قابلیت علمی موجود در کشور در بخش خصوصی و دولتی، لشکری و کشوری به ما دیکته می کند که با توجه به پتانسیلی که در اختیار این توانمندی قرار دارد هر آنچه را اراده کنیم قادر هستیم به عنوان شناور، چه در سطح ،چه اثر سطحی و زیر سطحی بسازیم و مجهز به هر آنچه که می خواهیم کنیم.

* گشایش بازار، تواناییها و توانمندی های بدست آمده را دچار رخوت نکند

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد: این توانمندی نعمتی است که در زمان تحریم بدست آمده و باید از آن مواظبت کرد ، مبادا گشایش بازار ،تواناییها را دچار رخوت و عقب ماندگی کند.

وی در رابطه با تحریم نفتکش ها توسط اتحادیه اروپا بیان کرد: چنین حادثه ای رخ نداده است، حفظ توانمندی به وجود آمده در زمان تحریم باید، مورد توجه قرار گیرد ،منهای قابلیت تحقیق و تولید ، ما دو قابلیت نرم داریم ،رده بندی شناوری و قابلیت بیمه به مفهوم عام، در این نمایشگاه بعد از برجام و بر خلاف میل مدیران مناسب کشور چنانچه درست مواظبت نکنیم امکان می دارد این دو توانمندی نرم رو به ضعف برود.

شمخانی با اعلام این که تحریم های اشاره شده از سوی رسانه ها به چشم مییاید صحت ندارد نقل کرد: مجموع توانمندی نرم و سخت موجود در بعد علمی و نیروی انسانی ، دانشی ، تولید سخت افزار در بخش دریا از سال 87 تا به امروز تغییر عظیمی را در کشور شاهد است و سکوی جهشی در این راستا فراهم شده است.

وی بیان کرد: با توجه به حجم گسترده بیکاری و عدم توازن درست توسعه نسبت به شمال غرب و در رابطه با جنوب شرق و جنوب باید از این الزام و توانمندی و نیازمندی مخلوط کامیاب توسعه ای بسازیم.

شمخانی در پاسخ به پرسشی در رابطه با حضور دزدان دریایی در خلیج عدن و اخلال در روند تردد کشتی ها و تاثیر حضور پر قدرت نیروی دریایی بیان کرد : نیروی دریایی تا بحال 3 هزار و 600 کشتی ایرانی و غیر ایرانی را اسکورت کرده که این اقدام به عنوان بخشی از اقتدار جمهوری اسلامی مطرح شده است.

وی با تاکید بر این که در خلیج فارس و دریای عمان امنیت وجود دارد اضافه کرد: این امنیت به خاطر اقتدار جمهوری اسلامی است.

* حضور نیروهای فرا منطقه ای مخل امنیت در خلیج فارس است

دبیر شورای مناسب امنیت ملی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با تمایل ایران به برگزاری رزمایش مشترک با کشورهای عربی در جنوب کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی همواره یک سیاست دارد و آن این است که حضور نیروهای فرا منطقه ای مخل امنیت در خلیج فارس است و برقراری امنیت با حضور کشورهای همسایه محقق می شود ، متاسفانه ادبیات ترویج شده بیگانگان در منطقه فرصت رزمایش و تامین امنیت را از همسایگان ما گرفته است.

هشتمین نمایشگاه نگاه کن المللی صنایع دریایی و دریانوردی سه شنبه شب با حضور دبیر شورای مناسب امنیت ملی و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی،مدیرعامل منطقه آزاد کیش و مسئولان لشکری و کشوری راه اندازی شد.

این نمایشگاه با حضور 110 شرکت خارجی و 260 شرکت داخلی در مرکز نمایشگاه های نگاه کن المللی کیش گشایش یافت و تا 30 برج مهر پذیرای بازدید کنندگان است.

***اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد***

نگارنده: شهباز ق.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ناظر روی تو صاحب نظرانند آری ««« »»» سر گيسوی تو در هيچ سری نيست که نيستحضور نیروهای فرامنطقه ای مخل امنیت خلیج فارس است


TT / 125 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شهباز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : خلیج
برچسب ها :

مطالب مرتبط