حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان

حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان

هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم «دیدار» تاجیکستان در شهر دوشنبه تاجیکستان در حال برگزاری است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم «دیدار» تاجیکستان در شهر دوشنبه تاجیکستان در حال برگزاری است. سینمای کشورمان حضور گیراای دارد و علاوه بر حضور رضا کیانیان به عنوان داور، چندین فیلم ایرانی کوتاه و بلند نیز در فستیوال حضور می دارند.

فیلم‌های فرزند (سیدرضا میرکریمی)، کفشهایم کو (کیومرث پوراحمد)، رخ دیوانه (ابوالحسن داودی)، بدون مرز (امیرحسین عسگری)، یحیی سکوت نکرد (کاوه ابراهیم پور)، آتلان (معین کریم الدینی)، وداع طولانی (فرزاد موتمن)، در جهان تو ساعت چندین است (صفی یزدانیان) و مواظبت از ژوناس (قصیده گلمکانی) از جمله فیلم های حاضر در جشنواره‌اند.

چندین متر مکعب عشق (جمشید محمودی) تولید مشترک افغانستان و کشورمان نیز در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی فستیوال به اکران درآمده است.

فیلم «آتلان» با توجه به آشنایی نسبی تاجیک ها به زبان ترکمنی نکته توجه قرار گرفت و فیلم‌های «فرزند» و «مواظبت از ژوناس» نیز از جمله فیلم‌های نکته استقبال تاجیک‌ها بودند.

همچنین در این فستیوال تاکنون فیلم‌های کوتاه نگاه کردن (سهیل امیرشریفی)، کچ (مهرداد حسنی)، کودکان ابری (رضا فهیمی) و هستی (کمال پرناک) از تولیدات اجلاس سینمای جوانان کشورمان به اکران درآمده اند.

هفتمین فستیوال بین‌المللی فیلم «دیدار» از 16 تا 20 اکتبر (25 تا 29 مهرماه) در شهر دوشنبه در حال برگزاری است.

از آنجا که سیاست جدید فستیوال جهانی فجر، همکاری نزدیک با جشنواره‌های منطقه و حمایت از آن‌هاست، این دوره فستیوال دیدار تاجیکستان با حمایت سی و پنجمین فستیوال جهانی فیلم فجر برگزار می‌شود.

---لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد---

تهیه از : انوشه خ.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خيال زلف تو پختن نه کار هر خاميست ««« »»» که زير سلسله رفتن طريق عياريستحضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان


TT / 47 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : انوشه خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تاجیکستان
برچسب ها : پررنگ , ایران , جشنواره

مطالب مرتبط