کشف حلقه های دود در نور لیزر

کشف حلقه های دود در نور لیزر

این انرژی های نوری حلقوی که اکنون به طور مجلسی گردبادهای نوری فضایی و یا به طور خلاصه STOVs نامیده می شوند، با نور لیزر حرکت کرده و جریان انرژی پیرامون آن را مهار می کنند.
بر اساس نتایج یک مطالعه جدید، این انگشتر های دود به توضیح پدیده ای یاری میرسانند که دانشمندان متخصص علم لیزر را سال ها گیج کرده است، علاوه بر این قادر هستند راه های تازه ای را برای بهره گیری از لیزر در همه مکان از میکروسکوپ ها گرفته تا ارتباطات آنلاین پرسرعت گشایند.
هوارد میلچبرگ از دانشگاه مریلند گفت: گرچه لیزرها از ده ها سال قبل موضوع تحقیقات است، اما هم اکنون معلوم شده است که STOVs همیشه در نزدیکی ما موجود بوده اند و این یک ویژگی قوی، همیشگی و خود به خودی در نور لیزر است.
برخلاف نور متداولی که ضمن حرکت در هوا پراکنده می شود، پرتوهای لیزر در صورت وجود شرایط عالی، قادر هستند متمرکز و فشرده تر شوند و به واقع، همین ویژگی نور لیزر موضوع تفسیر و بررسی های محققان دانشگاه مریلند قرار گرفت.
به نقل کرده محققان، این به اصطلاح گردبادهای حلقوی دودی شکل در قیاس با گردبادهای نوری که قبل از این شناخته شده اند، کاربردهای گسترده تری دارند زیرا پویا هستند؛ این آگاهی دار معنی است که این حلقه ها را می توان برای دستکاری ذراتی که سریعی نزدیک به سرعت نور حرکت می کنند، مورد استفاده قرار داد.

براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد

گردآورنده: آرميتا د.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بازآی ساقيا که هواخواه خدمتم ««« »»» مشتاق بندگی و دعاگوی دولتمکشف حلقه های دود در نور لیزر


TT / 44 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : آرميتا د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : لیزر
برچسب ها : حلقه

مطالب مرتبط