حمله ائتلاف سعودی به مراسم عزاداری در یمن "اشتباه عمدی" بود

حمله ائتلاف سعودی به مراسم عزاداری در یمن "اشتباه عمدی" بود

معاون خاورمیانه وزیر خارجه بریتانیا اعلام کرد که حمله هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یک مراسم عزاداری در صنعا پایتخت یمن، یک اشتباه عمدی بوده است.

عکس   حمله ائتلاف سعودی به مراسم عزاداری در یمن "اشتباه عمدی" بود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، توبیاس الوود وزیر امور خاورمیانه بریتانیا در مصاحبه با بی بی سی تاکید کرد: حمله هوایی ائتلاف سعودی به مراسم عزاداری در شهر صنعا که منجر به کشته شدن بیش از 100 نفر شد، یک اشتباه عمدی بوده است.

در حمله هوایی 8 اکتبر جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مراسم عزاداری در صنعا بیش از 140 نفر کشته و بیش از 500 نفر دیگر زخمی شدند.

الوود در ادامه گفت: این حمله یک اشتباه عمدی از سوی کسی بوده که باید مورد مجازات واقع شود.

ائتلاف به رهبری عربستان روز 15 اکتبر در بیانیه ای رسمی اذعان کرد که یکی از جنگنده هایش عامل اصلی این حمله مرگبار بوده است. ریاض مدعی شده است که این حمله بر اساس اطلاعات نادرست انجام شده است.

بر اساس آمارهای سازمان ملل بیش از 6700 نفر که اکثر آنها غیر نظامی بوده اند، از آغاز تجاوز عربستان سعودی به یمن در مارس 2015 میلادی تاکنون جان خود را از دست داده اند.

عربستان سعودی با موج انتقادات بین المللی به خاطر تجاوز به یمن روبرو شده است. ائتلاف به رهبری عربستان سعودی بارها به اهداف غیر نظامی حمله کرده است.

— نظر يادتان نرود —

نگارش : فرزين ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طی مکان ببين و زمان در سلوک شعر
««« »»»
کاين طفل يک شبه ره يک ساله می‌رود

حمله ائتلاف سعودی به مراسم عزاداری در یمن "اشتباه عمدی" بود

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید