حوثی ها می توانند بدون نیاز به ایران، باب المندب را مین گذاری کنند

حوثی ها می توانند بدون نیاز به ایران، باب المندب را مین گذاری کنند

اندیشکده آمریکایی در تفسیری نگاشت: ایالات متحده باید پیامی را به حوثی‌ها بفرستد که بر اساس آن هرگونه رویارویی در تنگه عدن غیرقابل پذیرش بوده و واکنش مستحکمی فراتر از هجوم به ایستگاه‌های راداری را در پی دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، اندیشکده «واشنگتن» در تفسیری اطراف وقایع رخ داده اخیر در سواحل یمن و هجوم موشکی به ناوهای ایالات متحده در خلیج عدن و اشاره به برخی توانمندی های موشکی کشورمان چون موشک ضد کشتی «ظفر» نگاشت: به یقین حتی خطرناک تر از حملات موشکی گاه به گاه، چشم انداز مین قرار دهی های محدود در مسیرهای تردد دریایی و بین المللی است که حوثی ها می توانند آن را بدون کمک مستقیم کشورمان به انجام رسانند.

بر اساس این گزارش، عملیات ضد مین کشتی جنگی «یو. اس. اس پونس» و دیگر کشتی های ایالات متحده قادر هست به پاکسازی تنگه باب المندب یاری رساند اما چنین عملیاتی احتمالا تردد کشتی ها در این منطقه و اطراف آن را برای هفته ها مختل می کند. اقدامی که همچنین اثرهای روانی نامتعادلی بر بازارهای جهانی قرار میدهد.

این اندیشکده در ادامه نگاشت: با توجه به تهدیدهای کنونی و بالقوه، نیاز است تا ایالات متحده پیامی را به حوثی ها مبنی بر این بفرستد که هرگونه رویارویی در تنگه عدن غیر قابل پذیرش بوده و واکنش مستحکمی را به همراه خواهد داشت و شاید فراتر از هجوم به ایستگاه های راداری آن ها باشد.

در خاتمه این تحلیل آمده است: واشنگتن و مجامع بین المللی همزمان باید طرف های درگیر را ترغیب به آتش بس ماندگار نمایند زیرا هرگونه دخالت گسترده تر ایالات متحده در این داستان حالت را بغرنج تر کرده و موجب چالش بی سرانجامی خواهد شد.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد*

تهیه از: كوروش م.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ديدی که يار جز سر جور و ستم نداشت ««« »»» بشکست عهد وز غم ما هيچ غم نداشتحوثی ها می توانند بدون نیاز به ایران، باب المندب را مین گذاری کنند


TT / 49 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : كوروش م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-20
در دسته بندی : ایران
برچسب ها : حوثی , المندب

مطالب مرتبط