حوزه انرژی الکتریکی از صنایع پیشرفته کشور است

حوزه انرژی الکتریکی از صنایع پیشرفته کشور است

مدیرکل دفتر فنی انتقال شرکت توانیر گفت: یکی از صنایع پیشرفته کشور حوزه انرژی الکتریکی آن است که در این زمینه از رتبه مطلوبی در میان کشورهای منطقه برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، هاشم علیپور ظهر امروز در همایش ملی اتوماسیون برق و کنترل صنعتی و روشنایی و مدیریت انرژی که در دانشگاه صنعتی اراک برگزار شد با اشاره به فواید لامپ های «ال ای دی» اظهار داشت: تولید حرارت پایین، تنوع رنگ، طول عمر بالا و غیره از جمله ویژگی های مطلوب لامپ های «ال ای دی» است که ضرورت استفاده از این نوع لامپ ها را ایجاد می کند.

وی افزود: 80 درصد اطلاعات دریافتی از محیط اطراف توسط چشم و نوری که به اشیا تابیده می شود به دست می آید و چشم انسان بر همین اساس قادر به دیدن است و سپس مغز به تجزیه و تحلیل مطالب می پردازد.

مدیرکل دفتر فنی شرکت توانیر کشور تصریح کرد: تعدادی از بیماری های چشم به سبب وجود نور نامناسب است به گونه ای که وجود نور زیاد سبب بروز بیماری آب مرواردید می شود.

علی پور ادامه داد: 120 میلیون سلول استوانه ای در چشم انسان وجود دارد که سبب دیدن و تشخیص می شود و 6.5 میلیون سلول مخروطی در چشم سبب تشخیص بیش از یک میلیون رنگ توسط چشم رقم می زند.

وی خاطرنشان کرد: قابلیت دیمیر، ضریب برگرداندن رنگ خود، استحکام مکانیک بالا، قابلیت انعطاف در مونتاژ و مسیر نور از مزایایی است که می توان در استفاده از این لامپ ها از آن بهره مند شد.

مدیرکل دفترفنی انتقال شرکت توانیر کشور اضافه کرد: لامپ های «ال ای دی» در گذشته اغلب به عنوان یک چراغ قرمز رنگ در درون دستگاه های الکترونیکی کاربرد داشتند اما اکنون به واسطه مصرف کم انرژی الکتریکی توسط این لامپ ها نسبت به سایر لامپ های روشنایی و همین طور عمر طولانی، در فناوری جدید ساخت به رنگ های دیگر توانسته اند به جایگاه خوبی در صنعت روشنایی دنیا دست یابند.

علی پور عنوان کرد: یکی از صنایع پیشرفته کشور، حوزه انرژی الکتریکی آن است که در این زمینه از رتبه مطلوبی در میان کشورهای منطقه برخوردار است، لامپ «ال ای دی» با حالت جامد با استفاده از دیود نورافشان یکی از منبع های بسیار مناسب برای روشنایی است.

وی ادامه داد: از جمله محدویت های استفاده از «دی یو دی »های نوری می توان به قیمت بالا، وابستگی به درجه حرارت، حساسیت به ولتاژ، بهره وری کمتر نسبت به لامپ های گازی، راه اندازی جریان «ال ای دی» و فشار نور در یک زاویه مشخص اشاره کرد.

******************

تهیه کننده : مرجان و.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رفيق خيل خياليم و همنشين شکيب ««« »»» قرين آتش هجران و هم قران فراقحوزه انرژی الکتریکی از صنایع پیشرفته کشور است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : مرجان و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : الکتریکی , صنایع

مطالب مرتبط