حکایت بسیار دلچسب تمام خوشی جهان

داستان بسیار جالب تمام لذت دنیا

به نظر شما لذت دنیا در چه چیزی است؟با خواندن این قصه به آن پی ببرید.در یکی از روزها شیوانا سالخورده معرفت از روستایی می گذشت که به دو کشاورز بر خورد می کند. هر یک از او می خواهند که دعایی برایشان داشته باشد.شیوانا رو به کشاورز نخست می کند و نقل میکنید : تو خواستار چه هستی ؟

 

کشاورز نقل میکنید : نقل میکنید من مال و منال می خواهم که فقر کمرم را خم کرده است.شیوانا می فرماید برو که هستی شنواست و اگه همین خواسته را از درونت بخواهی به آن می رسی و نیازی به دعای چون منی نداری رو به دهقان دوم می کند که تو چه ؟

 

او نقل میکنید من خواهان تمام لذت جهانم !شیوانا نقل میکنید : هستی صدای تو را هم شنید .سال ها می گذرد روزی شیوانا با پیروانش از شهری می گذشت که خان آن شهر به استقبال می آید که ای شیوانای بزرگ دعای تو کارساز بود چرا که من امروز خان این دیارم و خدم و حشمی دارم چنین و چنان

 

شیوانا نقل کرد : هستی پیام تو را شنید که هستی شنوا و بیناست خان نقل میکنید : اما آن یکی دهقان چه او در خرابه ای نزدیک قبرستان مست و لایعقل به زندگی در وضعیت دایم الخمری گرفتار استشیوانا نقل کرد : او تمام لذت های دنیا را می درخواست و اکنون صاحب تمام لذت های بی ارزش این دنیاست.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد****

نگارش از: بهمن ط.

داستانهای خواندنی در بخش سرگرمی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غم دل چند توان خورد که ايام نماند ««« »»» گو نه دل باش و نه ايام چه خواهد بودنحکایت بسیار دلچسب تمام خوشی جهان


TT / 31 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : بهمن ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 141

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط