چشم خارق العاده پسر چینی و حیرت همگان

چشم خارق العاده پسر چینی و تعجب همگان

چشم خارق العاده فرزند چینی و تعجب همگان 

چشمان این فرزند چینی قادر هست در تاریکی نگاه بکند و این یک نکته بسیار عجیب از لحاظ علم پزشکی است که همگان را تعجب زده کرده است. فرزند فرزند چینی که با چشمان آبی روشن به دنیا آمده است، می تواند اجسام را به وضوح در تاریکی مطلق نگاه بکند این نیروی خارق العاده ایست که پزشکان را حیرت زده کرده است.

در جهان پزشکی اتفاقات نادری رخ می دهد که باعث حیرت همگان می شود. این بار یک فرزند فرزند چینی با قدرتمندی شگفت انگیز در بینایی می تواند اجسام را در تاریکی مطلق تشخیص دهد.نانگ یوسوی (Nong Yousui) از شهر داهوای چین، قدرتمندی انعکاس نور سبز نئونی مانند از چشم را دارد که باعث می شود

تاریکی برای وی بی معنا به حساب آید. پدر نانگ یوسوی که چندی قبل نگران وضعیتهای شکل گرفته در چشم های این کودک بود؛ او را برای معاینه پزشکی به بیمارستان محل سکونت خود رساند. بعد از معاینات پزشکی، پزشکان معالج به قدرتمندی شگفت انگیز این کودک چینی پی بردند.

پدر این کودک در گزارش های اولیه عنوان کرد، “هنگامی که نانگ یوسوی متولد شد به خاطر رنگ متفاوت و درخشش غیرعادی چشمانش به کارآزمودگان چشم بسیاری مراجعه کردیم، که همگی به اتفاق عنوان کردند در زمان کودکی این مسئله امری عادیست و با گذشت زمان رنگ چشم وی به حالت نرمال و شایع بومیان چین درخواهد آمد. اتفاقی که هرگز برای نانگ یوسوی رخ نداد.”

به اعتقاد پزشکان این فرزند فرزند چینی یک پدیده در علم چشم پزشکی حساب میشود، چرا که کمتر کسی با این قدرتمندی ذاتی به دنیا مییاید. به نقل کرده والدین نانگ یوسوی، او هیچ معضلی در تندرست جسمانی و حتی بینایی ندارد و شرایط جسمانی یک کودک نرمال را در بر می دارد. با همکلاسی ها و دوستان به بازی و تفریح توجه میکند و تنها مشکل نورهای ساتع شده از چشمان وی در هنگام تاریکیست.

محققان و کارآزمودگان چشم، برای اثبات این قدرتمندی امتحان و تحقیق را به انجام رساندند که نتایج بسیار فوق العاده ای را به دنبال داشت.برای امتحان از نانگ یوسوی خواسته شد تا در اتاق کاملا تاریک و بدون کوچولو ترین پرتوی نور سوالاتی را پاسخ دهد. در کمال حیرت محققان این فرزند فرزند چینی برگه سوالات را به راحتی خوانده

و به تک تک سوالات پاسخ داد. دقیقا واکنشی که افراد عادی در روشنایی روز از خود نمایان میکنند.این قدرتمندی نانگ یوسوی در سازمان رکوردهای جهانی به نام وی به تصویب رسانده شده است که خود اولین شخص با این میزان از قدرتمندی تلقی میشود.به اعتقاد متخصصان، قدرتمندی انعکاس نور سبز در تاریکی برای نگاه کردن اشیا و اجسام،

تنها در برخی جانداران وجود دارد که یک لایه خاص در چشمانشان قدرت بینایی و تشخیص شکار را در آنان بالا می برد که تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر داشتن این قدرت توسط افراد دیگر به تصویب رسانده نشده است.این پدیده خاص در علم چشم پزشکی، توجه بسیاری از کارآزمودگان و طرفداران رشته بینایی سنجی، چشم پزشکی و بیولوژیک را به خود جلب کرده است. تحقیقات بر روی این کودک چینی همچنان ادامه دارد.

__________________

تهیه و تدوین: سيروس د.

دانستنی ها در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ مريد جام می است ای صبا برو ««« »»» وز بنده بندگی برسان شيخ جام راچشم خارق العاده پسر چینی و حیرت همگان


TT / 102 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : سيروس د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : همگان
برچسب ها : چینی

مطالب مرتبط