خاموشی اپل آیفون های غیر مجاز تا دو هفته دیگر در کشورمان ایران

خاموشی آیفون های قاچاق تا دو هفته دیگر در ایران

از اجرای نقش مبارزه با قاچاق کالا بیشتر از یک هفته می‌گذرد و این در حالی است که برخی گزارش‌ها از افزایش قیمت و کمیاب شدن برخی محصولات و به‌طور مثال محصولات دیجیتال و گوشی تلفن همراه در بازار ماجرا دارند.

به گزارش کلیک، در راستای اجرای این نقش همچنین اعلام شد که در حوزه بازار موبایل متخلفان با جریمه انتقادی ۶ برابری و تعطیلی ۶ ماهه محل کسب روبه‌رو می‌شوند.
رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، رابطه ای و وسایل جانبی نقل کرد: رونمایی از تازه ترین مدل گوشی‌های آیفون انجام شده و تا به امروز حتی یک گوشیآیفون ۷به‌صورت مجلسی وارد کشور نشده است اما می‌توانیم این نوید را بدهیم که با تلاش شبانه‌روزی اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و واردکنندگان مجلسی، تا دو هفته آینده شاهد ورود مجلسی آیفون ۷ به بازار کشور باشیم.

غلامحسین کریمی‌خراسانی اضافه کرد: گوشی‌های اپل به‌صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و با اجرای نقش مبارزه با قاچاق کالا، قیمت گوشی‌های اپل ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمتی شد که می‌توانیم از آن به عنوان حباب قیمت نام ببریم. وی تصریح کرد: تلفن همراه کالایی است که به آسانی می‌توان قاچاقش را مانیتور کرد چون یک شناسنامه بین‌المللی ۱۵ رقمی دارد که با ثبت آن در سامانه می‌توان قاچاق بودن کالا را شناسایی کرد. متاسفانه باید افزایم از دو هفته آینده و با ورود مجلسی محصولات، گوشی‌های آیفونی که تا پیش از این تاریخ خریداری شده باشد، مشمول نقش رجیستری شده و خاموش خواهند شد.

__________________________________

تهیه و تدوین : ايراندخت د.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عيب حافظ گو مکن واعظ که رفت از خانقاه ««« »»» پای آزادی چه بندی گر به جايی رفت رفتخاموشی اپل آیفون های غیر مجاز تا دو هفته دیگر در کشورمان ایران


TT / 30 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : ايراندخت د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : قاچاق , خاموشی , آیفون , ایران

مطالب مرتبط