خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می داند

خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می داند

دبیر‌کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می‌داند، اظهار کرد: همه انسان‌های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان‌ها آمدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر روز سه شنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می داند، گفت: همه انسان های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان ها آمدند.

وی با بیان اینکه کسانی که بذر تفرقه را پخش می کنند نابودی مسلمانان را می خواهند، افزود: متأسفانه تفرقه انگیزها در برخی از کشورهای اسلامی موفق به ایجاد جنگ و درگیری شدند و ما با برگزاری نشست های وحدت دست در دست هم دهیم و نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود.
آیت الله اراکی تأکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن داریم و ما باید در غم ها و شادی های همدیگر شریک باشیم و با یمن و سوریه و عراق همدردی کنیم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی "وحدت اسلامی- وحدت مسلمین: اساس گفتمان" در مسکو اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری هرچه بیشتر این قبیل کنفرانس ها بتوانیم شر دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند نقش مؤثری در ایجاد وحدت در جهان اسلام ایفا کند.
"دمیر محی الدینوف" معاون شورای مفتی های روسیه نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می کنند که میان مسلمانان تفرقه بیاندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.
وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری مجمع جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه امروز در مسکو برگزار می شود گفت: ما با برگزاری این گونه نشست ها تلاش می کنیم که صلح و آرامش در میان کشورهای اسلامی بیشتر شود.
معاون شورای مفتیان روسیه افزود: وظیفه ما از برگزاری این گونه نشست ها اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه بخش و ثمر بخش باشد.

--انتهاي مطلب--

تهیه کننده : شهرام ل.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

لاله بوی می نوشين بشنيد از دم صبح ««« »»» داغ دل بود به اميد دوا بازآمدخدای متعال تفرقه را مساوی با شرک می داند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شهرام ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی هنری
برچسب ها : داند , خدای , مساوی , متعال , تفرقه

مطالب مرتبط