خسارت 387 میلیون دلاری توئیت برنی سندرز برای شرکت داروسازی

خسارت 387 میلیون دلاری توئیت برنی سندرز برای شرکت داروسازی

اگه چه برنی سندرز قادر نبود به عنوان نامزد دموکرات ها در رای گیری ریاست جمهوری ایالات متحده برگزیده شود، اما این به معنای به پایان رسیدن دامنه نفوذ و مؤثری وی نیست.

به گزارش خبرنگار تکنولوژی اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از نکست وب، یک پیام ارسالی سندرز در توئیتر که توسط 2.65 میلیون نفر تعقیب کننده وی دیده شد باعث ضرر و آسیبی هنگفت برای شرکت دارویی آریاد شد.

وی در این پیام تصریح کرده بود: طمع شرکت های دارویی غیرقابل باور است. آریاد قیمت یک داروی سرطان خون را به تقریبا 199000 دلار در سال زیاد کرده است.

به دنبال ارسال این پیام توسط برنی سندرز در پس از ظهر روز جمعه در رابطه با حرص و طمع شرکت آریاد برای کسب درآمد بیشتر به بهای بازی با جان بیماران سرطانی، ارزش سهام این شرکت 15 درصد کاهش کشف کرد که به معنای آسیبی 387 میلیون دلاری برای آن است.

مورد جالب این است که اگه چه این پیام از حساب برنی سندرز ارسال شده، اما فاقد علامت –B است که نمایان میکند پیام مذکور توسط کارمند وی و نه خود سندرز نگاشته شده است.

بعد از ارسال این پیام رسانه های خبری به پیگیری موضوع توجه کردند و معلوم شد شرکت آریاد در سال 2016 چهار بار قیمت داروی Iclusig که مورد استفاده بیماران مبتلا به مریضی مرگبار سرطان خون است را زیاد کرده است. یک بسته 30 تایی از داروهای مذکور بیش از 16 هزار دلار قیمت دارد که مخارج مصرف آن را در سال به مرز 200 هزار دلار می رساند.

کارشناسان این رویداد جالب را علامت دیگری از قدرت توئیتر به عنوان یک رسانه در عصر ارتباطات جایزی آگاهی داشته اند که یک تنه قادر هست حیات و اعتبار شرکت های بزرگ تجاری را به خطر بیندازد.

*براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

گردآوری توسط: خسرو ا.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت ««« »»» آری به اتفاق جهان می‌توان گرفتخسارت 387 میلیون دلاری توئیت برنی سندرز برای شرکت داروسازی


TT / 50 --- TP / 17%

گردآوری شده توسط : خسرو ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : داروسازی
برچسب ها : توئیت , خسارت , سندرز , برنی

مطالب مرتبط