خلاقیت: 30 میلیارد دلار خسارت ناپاکی هوا در سال/ مصرف انرژی در کشورمان ایران 9 برابر دنیاست

ابتکار: 30 میلیارد دلار خسارت آلودگی هوا در سال/ مصرف انرژی در ایران 9 برابر جهان است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محافظت محیط زندگی کرد،خسارت وارد آمده به مردمان از ناحیه ناپاکی هوا را 30 میلیارد دلار در سال اعلام کرد و نقل کرد: مصرف انرژی در کشورمان 9 برابر متوسط مصرف در کشورهای صنعتی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، معصومه ابتکار که به عنوان نماینده دولت در حمایت از لایحه نحوه پیش گیری از ناپاکی هوا در نشست علنی روز چهارشنبه سخنرانی می کرد، نقل کرد: ما تنها در بخشی از روستاها در کشور هوای سالم داریم و پیش گیری از ناپاکی هوا از اهمیت بالایی برخوردار است لذا این لایحه با همکاری همه بخش های اجرایی و وزارتخانه ها تدوین شده و لایحه ای کارآمد و جدید است.
وی با بیان این که خوشبختانه از 20 سال پیش قوانینی در رابطه با ناپاکی هوا در کشور داشتیم که امروز باید آنها را روزآمد کنیم، تصریح کرد: در لایحه جدید این پیش آمده و بخشی از مواد آن مرتبط با درگیریهای تازه ای نظیر ناپاکی هواست که معضلات فراوانی را برای کشور بوجود آورده است.
معاون رییس جمهوری خاطر نشان کرد: مساله اصلی این است که از سال گذشته که سیاست های کلی نظام در موضوع محیط زندگی کرد توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شد، قادر بودیم لایحه جامع و کاملی را تقدیم مجلس کنیم و امیدواریم این قانون نکته موافقت نمایندگان قرار گیرد.
ابتکار ادامه داد: باید به این نکته دقت داریم که براساس مطالعات انجام شده،مردمان از ناحیه ناپاکی هوا سالانه حدود 30 میلیارد دلار خسارت می نگاه کنند و امروز نیز به این خسارت ها، خسارت ناشی از گرد و غبار هم افزوده شد.
وی با بیان این که اگه بتوانیم فقط الگوی مصرف سوخت را در کشور و صنایع اصلاح کنیم، بسیاری از مشکلاتمان حل می شود، تصریح کرد: منابع ملی ما در بخش انرژی سریع زیاد در حال اتلاف است، 9 برابر متوسط جهانی با مصرف انرژی مواجهیم و سهم ما در گازهای گلخانه ای در حال افزایش است؛
معاون رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: این لایحه دقیقا در راستای بهبود معضلات و مبتنی بر اقتصاد مقاومتی تنظیم شده و به این موضوع تاکید دارد که اگه قوانین مرتبط با ناپاکی هوا جدید شود، قادر هستیم بسیاری از مخارجها را مدیریت کنیم.
ابتکار بیان داشت: با تصویب جزئیات لایحه اصلاح قانون نحوه پیش گیری از ناپاکی هوا این پیام را به دنیا بدهیم که کشور ما یک قانون کارآمد و جدید برای مقابله با گسترش ناپاکی و تولید گازهای گلخانه ای دارد.
سیام**9103**1429خبرنگار: حمید شهریاری**انتشاردهنده:محسن طاهرزاده


*****************************************

تهیه شده توسط: كامياب ف.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طيره جلوه طوبی قد چون سرو تو شد ««« »»» غيرت خلد برين ساحت بستان تو بادخلاقیت: 30 میلیارد دلار خسارت ناپاکی هوا در سال/ مصرف انرژی در کشورمان ایران 9 برابر دنیاست


TT / 75 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : كامياب ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ابتکار
برچسب ها : دلار , ایران , خسارت

مطالب مرتبط