آل خلیفه مانع حضور بحرینی ها در مراسم اربعین در کربلا می شود

آل خلیفه مانع حضور بحرینی ها در مراسم اربعین در کربلا می شود

یک منبع وزارت خارجه بحرین از تصمیم رژیم آل‌خلیفه برای ممانعت از مسافرت شهروندان این کشور به کشور عراق برای شرکت در مهمانی اربعین حسینی گزارش کرد.

یک منبع مخصوص در وزارت خارجه بحرین در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه از ممانعت نظام آل خلیفه با مسافرت شهروندان شیعه به کشور عراق برای شرکت در مهمانی اربعین حسینی امسال گزارش کرد.

این منبع که درخواست نامش لو داده نشود، گفت: بر اساس تصمیم اخیر وزیر خارجه بحرین امسال هیچ شهروند بحرینی حق مسافرت به کشور عراق را نخواهد داشت.

منبع مذکور اضافه کرد: حکومت آل خلیفه از بیم هر گونه تحرک یا رابطه ای با شهروندان این تصمیم را هفته آینده اعلام و به اجرا قرار خواهد داد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، مقام های امنیتی بحرین شیعیان این کشور را به مخصوص در ماه های محرم و صفر شدیدا تحت فشار گذاشتند .

سال گذشته نیز نیروهای رژیم آل خلیفه ، شیعیان بحرینی را که از مهمانی اربعین امام حسین (علیه السلام) در کشور عراق بازگشته بودند در گذرگاه های مرزی تحت فشار گذاشته و به بهانه های گوناگون نکته اذیت و اذیت گذاشتند.

زائران بحرینی تاکید می کنند نیروهای امنیتی تنها به زائران بازگشته از زیارت اربعین سخت می گیرند و مانع حرکت سایر ماشین ها نمی شوند.

نقض حقوق بشر و آزادی های دینی در بحرین با آغاز جنبش مردمی در 14 فوریه سال 2011 که خواهان برقراری دموکراسی در کشور بودند، افزایش کشف کرده است.
بحرین از وقت سرکوب قیام مردمی در سال 2011 میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات است و مردمان این کشور مصرانه خواستار اصلاحات سیاسی هستند ما رژیم آل خلیفه به مدد نظامیان سعودی و اماراتی و همچنین نظامیان برخی دیگر از کشورهای عربی ، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کند.

بر اساس اسناد منتشره در پایگاه ویکی لیکس، رژیم بحرین در سال 2012 برای سرکوب مخالفان از نیروهای مغربی و اردنی نیز بهره گرفت

---با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز---

تهیه از : فريبا آ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با سر زلف تو مجموع پريشانی خود ««« »»» کو مجالی که سراسر همه تقرير کنمآل خلیفه مانع حضور بحرینی ها در مراسم اربعین در کربلا می شود


TT / 59 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : فريبا آ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بحرینی
برچسب ها : اربعین , کربلا , خلیفه

مطالب مرتبط