علت خواب آور بودن دوغ چه است؟

دلیل خواب آور بودن دوغ چیست؟

خیلی اوقات اکثر افراد پس از آشامیدن دوغ احساس استراحت کن آلودگی به آنها دست می دهد. علت استراحت کن آور بودن دوغ بدلیل پیتیدهای موجود در کازئین


علت استراحت کن آور بودن دوغ کدام است؟

خیلی اوقات اکثر افراد پس از آشامیدن دوغ احساس استراحت کن آلودگی به آنها دست می دهد. علت استراحت کن آور بودن دوغ بدلیل پیتیدهای موجود در کازئین که از پروتنین های موجود در شیر است، می باشد. برخی از پزشکان طب باستانی نیز ارائه میدهند برای داشتن یک استراحت کن آرام وراحت دوغ بیاشامید و از استراحت کن خود نهایت لذت را ببرید. از این رو بدلیل استراحت کن آور بودن دوغ پیشنهاد داده میشود پیش از کارهایی که احتیاج به هوشیاری کامل دارند از مصرف دوغ بپرهیزید.


آیا دوغ گازدار مفید است؟

بطور کلی اکثر کارشناسان و پزشکان معتقد هستند از مصرف دوغ گازدار می بایست بپرهیزید. دوغ گازدار مخصوصا به افرادی که در بر می داری مریضیهای گوارشی هستند پیشنهاد داده میشود اکیدا پرهیز نمایند. زیرا مصرف دوغ گاز دار قادر هست باعث برخی مریضیهای گوارشی مثل جراحت اثنی عشر، ورم معده، باد معده و برخی معضلات گوارشی دیگر شود. دوغ گاز دار بصورت کلی برای سلامت انسان ضرر دارد و باعث ایجاد برخی معضلات گوارشی می شود.


خواص دوغ خوردن

آشامیدن دوغ در بر می داری خواص زیادی است. در زیر به برخی از اصلی ترین خواص دوغ خوردن اشاره شده است:

- دوغ در بر می داری ویتامین های B و D است از اینرو قادر هست در تامین این ویتامین ها به بدن کمک نماید.

- دوغ از رشد و نمو بسیاری از باکتری های مضر در دستگاه گوارشی انسان پیش گیری می نماید.

- دوغ هایی باستانی خیلی بهتر از دوغ های صنعتی هستند بیشتر بدلیل احتمال ناپاکیهای میکروبی در بسته بندی آنها است. از اینرو سعی نمایید دوغ های باستانی را بیشتر استفاده نمایید.

- دوغ به هضم غذا یاری میرساند و التیام بخش نیز است.

- دوغ به گردش بهتر خون در بدن انسان یاری میرساند.

- برخی از سردردها که ناشی از گرمی هوا می باشد، با آشامیدن دوغ التیام کشف میکند.

- آشامیدن دوغ از بوی بد دهان نیز پیش گیری می کند.

دوغ بهتر است یا نوشابه

این یکی از سوالاتی است که برای بسیاری رقم میخورد که آشامیدن دوغ بهتر است یا نوشابه؟ آشامیدن نوشابه باعث صدمات زیادی برای بدن است برخی از اصلی ترین صدمات مصرف نوشابه عبارتند از:

- پوسیده شدن دندانها

- ابتلا به اضافه وزن می‌ داری

- بدخوری

- تاثیر بد روی کلیه ها

- پوکی استخوان

در صورتیکه از دوغ های صنعتی و گاز دار بهره گرفته نشود، آشامیدن دوغ که یک نوشیدنی کهنه نزد ما ایرانیان است بیشتر از هر نوشیدنی دیگری ارائه داده میشود. که در قسمت قبلی خواص آشامیدن دوغ عنوان شد. علت نبود بهره گیری از نوشیدنی های گاز دار مخصوصا دوغ گاز دار بدلیل گاز موجو در آنها نیست بلکه بدلیل اسید فسفریکی است که در این نوع نوشیدنی ها افزوده میشود که برای تندرستی بدن مضر است.


آیا دوغ ضد سرطان است؟

دوغ یکی از خوب ترین و سالم ترین نوشیدنی ها است و به علت این که این فرآورده مستقیما از شیر بدست می آید و بسیاری از مخلوطها و پروتئین های موجود در شیر را دارد، بسیاری از کارشناسان تغذیه معتقد هستند دوغ همانند شیر قادر هست در بر می داری فایده ضد سرطانی باشد.


آیا پس از غذا می توان دوغ خورد؟

آشامیدن دوغ پس از مصرف غذاهای گوشتی قادر هست در برخی مواقع قادر هست باعث بیماری درد مفاصل شود. پیشنهاد داده میشود مصرف دوغ به عنوان یک نوشیدنی سالم، بیشتر در فصل های گرم سال بهره گرفته شود و همچنین در مصرف آن نیز زیاده روی نشود

---پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود---

تهیه از : ارژنگ ک.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز من به حضرت آصف که می‌برد پيغام ««« »»» که ياد گير دو مصرع ز من به نظم دریعلت خواب آور بودن دوغ چه است؟


TT / 150 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : ارژنگ ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تغذیه سالم و مناسب
برچسب ها :

مطالب مرتبط