خواص روغن جوانه گندم برای موها

فواید روغن جوانه گندم برای موها

روغن جوانه گندم منبع اسیدهای روغنی لازم، آنتی اکسیدان ها و پروتئین های مرغوب به حساب مییاید و در جلو گیری و معالجه اغلب معضلات خوشگلی نقش دارد. در این مطلب با خواص روغن جوانه گندم برای سلامت موها آشنایی پیدا میکنیم.

نیره ولدخانی -

روغن جوانه گندم یک روغن گیاهی است که از جنین درون گندم گرفته می شود. این تولید با وجود این که روغن است، اما موجب روغنی شدن زیاد موها نمی شود.

روغن جوانه گندم به رنگ نارنجی تیره است و بوی ملایمی دارد. این روغن حاوی خواص بی نظیری برای پوست و مو است و امروزه در میکس اغلب محصولات خوشگلی بهره گرفته میشود. این روغن پس از به سوی خود کشیده شدن به طور موردعلاقه ای اثر مرطوب کنندگی و احیاکنندگی خود را به جا میگذارد.

روغن جوانه گندم منبع اسیدهای روغنی لازم، آنتی اکسیدان ها و پروتئین های مرغوب به حساب مییاید و در جلو گیری و معالجه اغلب معضلات خوشگلی نقش دارد. در ذیل شش اثر مثبت روغن جوانه گندم روی سلامت موها را چک میکنیم.

افزایش رشد سلامت موها

بهره گیری از روغن جوانه گندم روی ریشه موها یک معالجه طبیعی و ارگانیک برای رویارویی با ریختن موها و از بین بردن مشکل رشد آنهاست. این روغن حاوی مقدار زیادی ویتامین های ب است که برای تحریک رشد سلولی و ساخت بافت ها لازم می باشند.

پروتئین های موجود در این روغن به تقویت فیبرهای مو و پیاز مو یاری میرساند. به این ترتیب امکان شکستن، خشکی و دیگر مشکلاتی که منتهی به ریختن مو می شود کاهش مییابد. افزون بر این اسیدهای روغنی لازم و ویتامین E موجود در این روغن موجب تنظیم تولید روغن روی پوست سر می شود و به حفظ حجم موها و شفافیت و سلامت آنها یاری میرساند.

رویارویی با خشکی موها

چربی های سلامت موجود در روغن جوانه گندم مثل اسید لینولئیک و اسید پالمیک، به سادگی جذب پوست سر شده و به مرطوب نگه داشتن موهای خشک یاری میرساند. آنتی اکسیدان های موجود در این روغن با زیانهای ناشی از رادیکال های آزاد رویارویی کرده و آشفتگی pH را که به خشکی موها منتهی می شود کم میکند. ویتامین های A،D و E موجب تقویت فیبر موها شده و درخشش و رطوبت آنها را حفظ می کند.

یک نرم کننده طبیعی و ارگانیک برای موها

بافت نرم و مواد مغذی لازم موجود در این روغن، از آن نوعی نرم کننده طبیعی و ارگانیک ساخته است که می توان پس از شامپو کردن موها بهره گرفت.

مالیدن مقدار کمی روغن جوانه گندم روی موها موجب کاهش وضعیت برق موها می شود

بهره گیری از این روغن عوض نرم کننده ها نه تنها به صرفه است، بلکه موجب تقویت موها هم می شود، چون چربی های سلامت موجود در آن به حفظ درخشش موها یاری رسانده و همچنین موجب گشوده شدن گره موها می شود. بنابراین از شکستن موها در خلال شانه زدن پیش گیری می کند.

ممانعت از برق انسداد موها

مالیدن مقدار کمی روغن جوانه گندم روی موها موجب کاهش وضعیت برق موها می شود. بافت این روغن به مرطوب نگه داشتن موها یاری رسانده و مانع از بلند شدن آنها در تماس با روسری و شال یا باد و غیره می شود. استفاده معدود از این روغن خطری برای روغنی شدن موها ندارد، اما اثر مثبت خود را به جا میگذارد.

حفاظت از پوست سر

پروتئین ها، ویتامین E و اسیدهای روغنی لازم موجود در روغن جوانه گندم جزو مواد مغذی مورد احتیاج پوست سر می باشند. این ترکیبات pH طبیعی و ارگانیک پوست را تنظیم می کنند و موجب دفع سلول های فوت شده موجود در سطح پوست سر می شوند.

مشتمال و ماساژ دادن پوست سر با این روغن موجب تحریک جریان خون در این ناحیه شده و به اکسیژن منتقل کنی سلول ها و منتقل کردن مواد مغذی به آنها یاری میرساند. افزون بر این روغن جوانه گندم فایده ضدباکتریایی و ضدعفونی کنندگی دارد و بنابراین موجب معالجه مشکلاتی مثل شوره و سایر معضلات باکتریایی و قارچی می شود.

رویارویی با موخوره

خشکانده شدن موها عامل اصلی ای در ایجاد موخوره است. بهره گیری از روغن جوانه گندم براساس اسیدلینولئیک، ویتامین های ب کمپلکس و ویتامین E موجب جوانسازی آسیب فیبرها شده و موخوره را معالجه می کند.

راهکار بهره گیری از روغن جوانه گندم برای حفظ سلامت موها

قادر هستید روغن جوانه گندم را به تنهایی و یا در میکس با روغن های دیگر به صورت ماسک به موها بزنید. بنا بر احتیاج موهایتان قادر هستید این روغن را به مقدار معدود به پوست سر، نوک موها و یا روی کل موها بزنید. خوب ترین کار این است که از این روغن در طول روز و در ساعات بیکاری بهره گیرید. به این ترتیب که روغن را روی موها بزنید و پیش از شستن، مدتی منتظر مانید.

همیشه با مقدار کمی از این روغن آغاز کنید، چون افراط در آن کار شستشو و آبکشی را دشوار می کند. پیشنهاد داده میشود هر هفته دو تا سه مرتبه از این روغن بهره گیرید. روغن جوانه گندم در داروخانه ها و عطاری ها وجود دارد و شما قادر هستید با بهره گیری از آن، سلامت و شادابی موهایتان را زیاد کنید.

**************************

تهیه شده توسط : پونه ر.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز شوق نرگس مست بلندبالايی ««« »»» چو لاله با قدح افتاده بر لب جويمخواص روغن جوانه گندم برای موها


TT / 232 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : پونه ر.
تاریخ گردآوری : 2017-06-04
در دسته بندی : موها
برچسب ها : جوانه , روغن , گندم
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :