خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد (3 عکس)

خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد

شرکت مالزیایی پروتون که به‌تازگی با عرضهٔ محصولات تازه بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد.
وب سایت پدال – امیر دهقان: شرکت مالزیایی پروتون که به‌تازگی با عرضهٔ محصولات تازه بر بازارهای آسیایی تمرکز کرده است قصد ساخت یک SUV را بر اساس سوزوکی ویتارا دارد. یکی از مقامات عالی‌رتبهٔ پروتون به سایت مالزیایی «PaulTan» گفته است که این شرکت در حال ‌توسعهٔ یک SUV است.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد

هرچند هیچ جزئیات مجلسی در رابطه با این ماشین انتشار داده نشده است اما نقل شده که احتمالاً بر اساس سوزوکی ویتارا ساخته خواهد شد زیرا دو شرکت پروتون و سوزوکی در حال حاضر با یکدیگر شراکت کنند به‌گونه‌ای که پروتون یک نسخهٔ ری‌بج شده (تحول مارک داده شده) از MPV سوزوکی Ertiga را تولید می‌کند. ازاین‌رو این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که پروتون از همکاری با سوزوکی جهت ساخت یک SUV خوب ترین استفاده را به عمل آورَد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد

چنانچه پروتون SUV خود را بر اساس ویتارا تولید کند می‌توان انتظار داشت که از همان طیف موتورهای ویتارا برای آن بهره گرفته شود. این آگاهی دار معناست که SUV پروتون به‌صورت استاندارد با پیشرانهٔ 1.6 لیتری بنزینی تنفس طبیعی ارائه خواهد شد که 120 اسب بخار قدرت و 156 نیوتن متر گشتاور دارد. نیروی این موتور نیز توسط یک گیربکس 6 سرعتهٔ اتوماتیک انتقال پیدا می‌کند.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد
البته پروتون می‌تواند پیشرانهٔ 1.4 لیتری توربوی مدل ویتارا S را هم به عاریه گیرد. موتوری که 140 اسب بخار قدرت و 220 نیوتن متر گشتاور دارد. همانند دیگر محصولات کنونی پروتون، این SUV تازه هم عمدتاً در بازار خانگی شرکت یعنی در مالزی عرضه می‌شود اما این احتمال وجود دارد که شاید راه خود را به جنوب ایالات متحده، انگلستان و استرالیا هم گشاید.

**************************************

تهیه شده توسط : شايان ی.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حباب را چو فتد باد نخوت اندر سر
««« »»»
کلاه داريش اندر سر شراب رود

خودروسازی پروتون شاسی بلند می سازد (3 عکس)

TT / 58 — TP / 19%

نظر دهید