خودروهای بدون معاینه فنی در تهران از شنبه جریمه می شوند

خودروهای بدون معاینه فنی در تهران از شنبه جریمه می شوند

براساس اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی دارندگان لوازم نقلیه باید دریافت برگه معاینه فنی را در اولویت گذارند زیرا از نخست آبان دوربین های زوج و فرد در پایتخت خودروهای متخلف را جریمه می کنند.

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ احمد کرمی اسد - رییس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به افتتاح سامانه "سیمفا" ( سیستم یکپارچه معاینه فنی) و تهیه شدن زیرساخت های ضروری مقرر شده است از روز شنبه نخست آبان ماه، تمامی لوازم نقلیه ای که فاقد معاینه فنی هستند توسط دوربین های مهار کننده نقش زوج و فرد شهر تهران به صورت دستگاه ای و هوشمند، اعمال قانون شوند.

وی گفت: این تخلف فقط در شهر تهران توسط دوربین های زوج و فرد، اعمال می شود و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در سایر معابر درونشهری و برونشهری سر تا سر کشور، به صورت دستی و توسط عوامل پلیس راهور انجام می شود.

رییس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه با افتتاح سامانه سیمفا برگه معاینه فنی صادره در تمامی مراکز جایز متصل به این سامانه در سر تا سر کشور معتبر خواهد بود و مالکان خودروها الزامی به مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران ندارند گفت: ماشین هایی که به مراکز مکانیزه معاینه فنی، مراجعه و فرآیندهای قانونی را گذرانده باشند، قطعا اطلاعاتشان در سیستم سیمفا به تصویب رسانده شده و جریمه نمی شوند. چون این سامانه به وسیله زیرساخت های تعبیه شده با پلیس دائما در رابطه است.

وی با اظهار اینکه جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی بر اساس قانون در شهرهای بزرگ ٥٠ هزار تومان و در شهرهای کوچولو ٣٠ هزار تومان است، گفت: برای اینکه مطمئنی وسیله تامین شود و در عین حال رانندگان متحمل جریمه نشوند، رانندگان حتما به مراکز جایز صدور معاینه فنی مراجعه کنند و با دریافت برگه معاینه فنی در شهر رفت و آمد داشته باشند.

به نقل کرده کرمی اسد، دریافت برگه معاینه فنی برای تمامی ماشین هایی که بیش از 5 سال از تاریخ تولید آنها گذشته است الزامی است.

رییس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه احیانا رانندگی کننده ای برگه معاینه فنی داشت اما از نخست آبان به بعد سیستم برایش جریمه ای در این خصوص صادر کرد، حتما برابر هماهنگی صورت گرفته مسئولان سیمفا در وزارت کشور، پاسخگو خواهند بود و معضل را از بین میبرند.

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از: آريامهر ج.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عاشق و رندم و ميخواره به آواز بلند ««« »»» وين همه منصب از آن حور پريوش دارمخودروهای بدون معاینه فنی در تهران از شنبه جریمه می شوند


TT / 46 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : آريامهر ج.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جریمه
برچسب ها : شنبه , معاینه

مطالب مرتبط